W roku 2013 w topowych smartfonach jak Galaxy S 4, Xperia Z1, LG G2 czy Galaxy Note 3 dominowała rozdzielczość FullHD. Wygląda na to, że w przyszłym roku pikseli będzie jeszcze więcej, bo urządzenia mają mieć ekrany 2K (2560 x 1440 pikseli). W jednym z benchmarków pojawiło się jedno takie urządzenie, oznaczone jako SM-G900S. Czy to Galaxy S 5?

Samsung Galaxy S 5 był już bohaterem wielu plotek, gdzie wspominano między innymi o jego procesorze, pamięci RAM czy aparacie. Był też bardzo ciekawy projekt koncepcyjny, w którym pojawiła się informacja o ekranie w rozdzielczości 2K i teraz też ta sama rozdzielczość się potwierdza. W wynikach GFXBench pojawił się model SM-G900S, który ma wyświetlacz 2560 x 1440 pikseli.

Samsung Galaxy S 5 - Koncept [źródło: O2 Guru TV]
Samsung Galaxy S 5 – Koncept [źródło: O2 Guru TV]

Z danych możemy też wywnioskować, że tajemniczy smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida 4.4 KitKat, co raczej nie powinno nikogo dziwić, bo Samsung stara się prezentować urządzenia z jak najnowszą wersją systemu. Po obudową znajduje się układ oznaczony jako MSM8974, co świadczy o tym, ze jest to Snapdragon 800 od firmy Qualcomm. Nie mniej maksymalne taktowanie procesora wynosi niecałe 2,5 GHz, więc bardzo możliwe, że jest to podkręcona jednostka, prawdopodobnie 8974AB lub 8974AC.

SM-G900S w GFXBench [źródło: GFXBench]
SM-G900S w GFXBench [źródło: GFXBench]
SM-G900S w GFXBench [źródło: GFXBench]
SM-G900S w GFXBench [źródło: GFXBench]

To wszystko co możemy wyłuskać z powyższych zrzutów ekranu. Snapdragon 800 nie byłby złym rozwiązaniem, bo nadal jest to cholernie wydajny układ, ale nie wydaje mi się, żeby Samsung ponownie użył go w swoim flagowcu (taką jednostkę ma Galaxy Note 3). Myślę, że Galaxy S 5 będzie działał w oparciu o 64-bitowego Exynosa 6 lub niedawno zapowiedzianego Snapdragona 805 z grafiką Adreno 420. Widać, że robi się coraz bardziej gorąco w kwestii przyszłego flagowca z rodziny Galaxy S i możemy być pewni, że jeszcze w tym roku dowiemy się o nim czegoś więcej.

źródło: GFXBench przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *