Ile posiadacie pamięci operacyjnej w swoich laptopach czy komputerach stacjonarnych? 4 GB, 8 GB a może więcej? Choć technologia pamięci w urządzeniach mobilnych jest nieco inna niż ta w komputerach, liczba RAM’u w tym pierwszych z roku na rok rośnie. Samsung Galaxy Note 3 był pierwszym smartfonem wyposażonym w 3 GB pamięci RAM, a kolejne flagowce mają mieć jej jeszcze więcej. Spekuluje się, że Galaxy S 5 będzie posiadał aż 4 GB pamięci LPDDR 4. generacji.

Samsung oficjalnie zaprezentował pierwsze na świecie 8-gigabitowe układy pamięci LPDDR4 (pamięci niskonapięciowe), które wykonano w 20-nanometrowym procesie technologicznym. Nowy standard za sprawą zwiększonej przepustowości na poziomie 3200 Mb/s jest dwukrotnie wydajniejszy i około 40% mniej łasy na energię niż poprzednie, niskonapięciowe układy DDR3. W urządzeniach mobilnych, gdzie stosuje się wielowarstwową budowę za sprawą nowych układów można uzyskać nawet 4 GB pamięci.

LPDDR4 [źródło: SamMobile]
LPDDR4 [źródło: SamMobile]

Nowe pamięci znajdą zastosowanie głównie w smartfonach i tabletach, a ich masowa produkcja ma ruszyć już na początku 2014 roku. Na chwilę obecną nie są znane konkretne informacje, ale niewykluczone, że pierwszym urządzeniem koreańskiego producenta z nowymi modułami będzie Galaxy S 5 lub następca Galaxy Note 3.

źródło: SamMobile  przez FrazPC

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S5 pierwszym smartfonem z 4 GB pamięci RAM?”

  • esuba94
    31 grudnia 2013 at 11:48

    Dobrze powiedziane nawet jezeli nie dadzą tego w s5 to note4 bedzie to miał.