Dokładnie miesiąc temu pojawiły się pierwsze informacje o Galaxy Note 3 Lite – „odchudzonej” wersji obecnego tabletofonu Samsunga. Urządzenie prawdpodobnie ujrzy światło dzienne na tegorocznych targach MWC 2014 w Barcelonie, a jak wiadomo, im bliżej premiery, tym więcej o nim się dowiadujemy. Była już mowa o 8-megapikselowym aparacie, a teraz poruszono temat ekranu i wersji systemu.

Dokument UAProf, który trafił do sieci dotyczy modelu SM-N750, czyli Galaxy Note 3 Lite bez obsługi LTE. Według zawartych tam danych, wersja Lite najnowszego Note’a będzie mogła pochwalić się ekranem o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), prawdopodobnie wykonanym w technologii TFT LCD. Nie wiadomo jeszcze nic konkretnego na temat wielkości ekranu, ale wcześniejsze spekulacje wskazywały na przekątną od 5,5 do 5,7 cala.

Galaxy Note 3 Lite - UAProf [źródło: Samsung]
Galaxy Note 3 Lite – UAProf [źródło: Samsung]

Drugą kwestią jest wersja systemu Android, z jaką Galaxy Note 3 Lite trafi na rynek. Wszystko wskazuje na to, że smartfon po wyjęciu z pudełka będzie pracował z Androidem 4.3 Jelly Bean i nakładką TouchWiz od Samsunga. Szkoda, że nie jest to KitKat, ale z drugiej strony nowa wersja może być „zarezerwowana” dla flagowych modeli jak chociażby Galaxy S 5.

Być może Galaxy Note 3 Lite poznamy za niecałe dwa miesiące, bo jak wspomniałem na wstępie, jego premiera ma odbyć się na Mobile World Congress 2014 w Barcelonie.

źródło: GalaxyClub przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *