Wiele już mogliśmy przeczytać o kolejnym flagowcu Samsunga z rodziny Galaxy S i drugiej generacji zegarka Galaxy Gear. Niektóre informacje (pochodzące od jednego z pracowników Samsunga) wskazywały, że obydwa urządzenia zostaną zaprezentowane na jednej imprezie, która ma odbyć się na targach MWC w Barcelonie. Po części jest to prawdą, bo owszem, Galaxy Gear 2 zaliczy swoją premierę obok następcy Galaxy S 4, ale odbędzie się to zgodnie z normalnym harmonogramem na osobnej konferencji, na przestrzeni marca i kwietnia tego roku.

samsung-logo

„Zawsze prezentowaliśmy nasz pierwszy flagowy model w pierwszej połowie każdego roku, w okolicach marca i kwietnia i wciąż trzymamy się tego czasu”.

„Kiedy wydamy Galaxy S 5, możecie się także spodziewać następcy Galaxy Gear z większą ilością funkcji i poprawionym designem”.

Powyższe wypowiedzi pochodzą z wywiadu jaki udało się przeprowadzić agencji Bloomberg z wiceprezes mobilnego oddziału firmy Samsung, Lee Young Hee. Jasno z nich wynika, że producent nie zamierza zmieniać planów co do Galaxy S 5 i jego premiera odbędzie się na przestrzeni marca i kwietnia, podobnie jak to miało miejsce z poprzednimi generacjami smartfonów. Co ciekawe, razem z nowym flagowcem zobaczymy drugą generację zegarka Galaxy Gear, który ma być nieco smuklejszy, poręczniejszy i jeszcze bardziej funkcjonalny.

Wiceprezes wspomniała także, że ze względu na duże zainteresowanie nowymi technologiami, firma rozważa wprowadzenie skaneru siatkówki oka w swoim przyszłym flagowcu Galaxy S. Obecnie trwają dyskusje nad tą technologią, ale nawet jeśli nie znajdziemy jej w Galaxy S 5, bardzo możliwe, że trafi do Galaxy Note 4, bo jak twierdzi Pani Lee Young Hee, technologia ma zostać wdrożona w tym roku.

To wszystko zapewne wydarzy się na osobnej, specjalnie zorganizowanej imprezie, która być może będzie nazywać się Samsung Mobile Unpacked 2014. Są to jednak tylko moje przypuszczenia, dlatego na potwierdzenie tych informacji będzie musieli jeszcze trochę poczekać (pewnie do czasu, aż Samsung rozpocznie rozsyłanie zaproszeń).

źródło: Bloomberg przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *