Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że wprowadza na rynek uproszczone wersje swoich flagowych smartfonów. Przykładu nie trzeba szukać daleko, bo jest nim chociażby Galaxy S 4 mini, czyli mniejsza i bardzo udana „miniaturka” Galaxy S 4. Wygląda na to, że Galaxy Note 3 także doczeka się podobnej wersji, a to wszystko za sprawą Galaxy Note 3 Neo, który z dnia na dzień staje się coraz mniej tajemniczy. Dzisiaj możemy ponownie zapoznać się z jego specyfikacją, ale co ważniejsze, wreszcie zobaczyć jak urządzenie prezentuje się na tle swojego większego brata.

Już wczoraj serwis GSMArena dotarł do dokumentów ze specyfikacją smartfonu Galaxy Note 3 Neo, który według danych plasował się gdzieś między Galaxy Note II, a Galaxy Note 3. Były tam zawarte nie tylko „suche” dane techniczne, ale także informacje o tym, co nowy smartfon zyska z Galaxy Note 3, w czym okaże się lepszy od Galaxy Note II i do kogo będzie skierowany. Dane danymi, ale nareszcie dzięki SamMobile wiemy jak Galaxy Note 3 Neo będzie wyglądał, bo w sieci pojawiły się jego pierwsze zdjęcia, na których smartfon pozuje obok Galaxy Note 3.

Galaxy Note 3 Neo i Galaxy Note 3 [źródło: SamMobile]
Galaxy Note 3 Neo i Galaxy Note 3 [źródło: SamMobile]

Od razu widać, że Neo poza kilkoma detalami wygląda niemal identycznie jak trzecia generacja tabletofonu Galaxy Note. Ze względu na zastosowanie 5,55-calowego ekranu, smartfon siłą rzeczy jest nieco mniejszy, ale zachowana została charakterystyczna konstrukcja, gdzie ekran niemal w całości wypełnia przednią przestrzeń, a tylna klapka baterii wygląda tak, jakby została wykonana ze skóry. Nie zabrakło oczywiście rysika S-Pen, który jest nieodzownym elementem urządzeń Galaxy Note.

Elementy, które sprawiają, że Galaxy Note 3 Neo wygląda trochę inaczej zostały umieszczone z tyłu i na dolnej krawędzi. Po pierwsze jest to obiektyw aparatu, który nie wystaje już tak bardzo poza zarys urządzenia i złącze micro USB, które w przypadku Neo jest w standardzie 2.0. Na jednym ze zdjęć można też dopatrzeć się, że nie ma już charakterystycznych prążków na srebrnej ramce, która w Neo jest gładka.

[nggallery id=185]

Galaxy Note 3 Neo będzie wyposażony w 5,55-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (około 265 ppi), który wykonano w technologii Super AMOLED, więc możemy być pewni, że kolory będą nasycone, a obraz ostry i czytelny. Specyfikacja wskazuje też na obecność 2 GB pamięci RAM, aparatu o matrycy 8 milionów pikseli, 16 GB pamięci wbudowanej na dane i baterii 3100 mAh, czyli tych podzespołów, które znamy z Galaxy Note II. Rewolucyjną wręcz zmianą jest jednostka obliczeniowa zastosowana w Galaxy Note 3 Neo. Jak się okazuje będzie to układ Exynos 5260 (Hexa), dysponujący 6 rdzeniami, które dzięki technologii HMP będą mogły pracować w jednym czasie.

Galaxy Note 3 Neo ma pojawić się w dwóch wariantach, z LTE (SM-N7505) oraz 3G (SM-N7500). Informacje o premierze nie są jeszcze potwierdzone, ale nowego smartfonu możemy spodziewać się najwcześniej na targach Mobile World Congress, które odbędą sie pod koniec lutego w Barcelonie.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *