Wczoraj przez chwilę miałem w rękach Motorolę Moto G, która pracowała pod kontrolą systemu Android 4.4.2 KitKat. Wczoraj też pisałem o wycieku testowego oprogramowania z tą wersją systemu dla Galaxy Note 3, ale nie spodziewałem się, że dzisiaj KitKat oficjalnie zagości na moim urządzeniu. Tak, dobrze przeczytaliście. W Polsce jest już oficjalna aktualizacja do Androida 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3!

Przeważnie użytkownicy z Polski musieli ustawić się w kolejce i cierpliwie czekać, aż do ich urzadzeń dotrze oficjalna aktualizacja. Nie raz trwało to kilka godzin, czasami nawet kilka dni, ale tym razem jest zupełnie inaczej. Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 pojawił się dzisiaj rano i co ciekawe, Polska jest pierwszym krajem, gdzie oficjalnie rozpoczął się proces aktualizacji Galaxy Note 3 do najnowszej wersji systemu od Google.

Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl
Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl

Aktualizacja przeznaczona jest dla wszystkich egzemplarzy Galaxy Note 3, które pochodzą z polskiej, oficjalnej dystrybucji. Inaczej rzecz ujmując, aktualizację w trybie OTA lub za pośrednictwem programu Samsung Kies mogą przeprowadzić posiadacze niebrandowanych Galaxy Note’ów 3, które są napędzane przez czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800 (SM-9005). Pakiet z nową wersją waży dokładnie 383,26 MB i trzeba wygospodarować sobie około 40 minut wolnego czasu na cały proces aktualizacji, wliczając w to pobranie plików, instalację nowej wersji systemu i optymalizację aplikacji. Po tym możemy już zapoznać się z nowościami i zmianami jakie do naszego telefonu wprowadza KitKat.

[nggallery id=188]

Zmian nie ma za wiele i w większości można zaliczyć je raczej do grupy tych kosmetycznych, które coś poprawiają, usprawniają w systemie. Poza oczywiście uaktualnieniem wersji systemu do Android 4.4.2 KitKat można zauważyć nowe ikony na belce powiadomień, które teraz są jednakowego, białego koloru i wyglądają po prostu ładniej. Po rozwinięciu paska możemy także dostrzec nową czcionkę i nieco inny wygląd belki z przyciskiem „Wyczyść”.

[nggallery id=189]

Bardzo byłem ciekawy czy nowa wersja poprawi błędy w aparacie, który „wariował” podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów w słabym oświetleniu, gdy było aktywne połączenie WiFi lub 3G. Niestety denerwujące pasy nadal występują i są głównie widoczne podczas transmisji danych. Coraz bardziej umacniam się w przekonaniu, że jest to wina hardware’u niż oprogramowania, bo w przeciwnym razie, błąd zostałby usunięty już wcześniej. Taki błąd trudno złapać na zdjęciu, dlatego musicie uwierzyć mi na słowo.

Nie mniej jednak jest jeden pozytywny aspekt dotyczący aparatu. Na ekranie blokady pojawił się skrót uruchamiający aparat , dzięki czemu teraz mamy do niego szybszy dostęp. Zastanawiam się jeszcze, jaka była rozdzielczość  filmu w trybie powolnego ruchu przed aktualizacją? Teraz w trybie x1/8 film jest w jakości HD (1280 x 720 pikseli).

Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl
Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl

W nowej wersji systemu zaktualizowano zasady bezpieczeństwa, co uniemożliwia powrót do starszej wersji oprogramowania. Pewnie chodzi tutaj o nowy bootloader i zabezpieczenie KNOX. Zmiany musnęły także odtwarzacza muzyki, który teraz podczas odtwarzania jakiegoś utworu/albumu wyświetla jego okładkę w trybie pełnoekranowym na ekranie blokady. Jest też nazwa utworu i przyciski sterowania.

Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl
Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl

Zmiany można zauważyć także w ustawieniach, choć szczerze powiedziawszy jak miałem z początku z tym problem. Przede wszystkim mam tutaj na myśli nową pozycję w ustawieniach ogólnych – Aplikacje domyślne. Jak sama nazwa wskazuje możemy tam ustawić domyślny ekran startowy (launcher) i domyślną aplikację do obsługi wiadomości. W tym pierwszym standardowo znajdują się dwie opcje – TouchWiz i Prosty ekran startowy TouchWiz, ale będzie tam więcej pozycji, jeśli używamy innych tzw. launcher’ów jak chociażby Nova Launcher. W drugim przypadku jest podobnie, ale tyczy to aplikacji do wiadomości, gdzie są dwie opcje – standardowy program albo Hangouts od Google.

[nggallery id=190]

To jednak nie wszystko. Jeśli wejdziemy w ustawienia lokalizacji (Ustawienia > Połączenia > Lokalizacja) także zauważymy kilka nowych opcji jak możliwość wybrania trybu – Duża dokładność, Oszczędzanie energii i Tylko GPS czy Moje miejsca, gdzie możemy zapisać swoje ulubione lokalizacje, które będą później wykorzystywane przez różne usługi i aplikacje. Teoretycznie chodzi tutaj o wygodę, ale ja jednak uczulam przed korzystaniem z takich opcji. Jakby nie patrzeć, im system wie o nas mniej tym lepiej, bo i tak prywatność użytkowników Androida jest mocno naruszona. 🙂

W tym miejscu mamy także wgląd w listę aplikacji, które ostatnio wymagały dostępu do naszej lokalizacji, a także ustawienia raportowania lokalizacji Google.

[nggallery id=191]

Zmiany są obecne także w ustawieniach sieci, gdzie doszła opcja Ustawienia drukowania, która umożliwia nam wybranie, włączenie lub wyłączenie usług związanych z drukowaniem. Obecnie znajduje się tam tylko Samsung Print Service Plugin.

[nggallery id=192]

Nie zabrakło też nowych aplikacji, które po aktualizacji pojawiły się w menu. Jeśli ktoś wcześniej nie korzystał z „googlowego” dysku i przeglądarki zdjęć, po instalacji KitKat’a zobaczy dwie nowe pozycje – Dysk i Zdjęcia.

Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl
Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl

Android 4.4 KitKat wprowadza sporą poprawę wydajności, o czym w sumie powinienem napisać na początku tego wpisu. Nie są to informacje wyssane z palca, a opatrzone niemal dwoma godzinami testów na własnym urządzeniu. Muszę stwierdzić, że Galaxy Note 3 po instalacji KitKat’a znacznie przyspieszył, co widać przede wszystkim podczas odblokowania ekranu, przełączania się między pulpitami czy otwierania galerii.

Zwiększoną wydajność widać także w programach testujących takich jak AnTuTu czy Quadrant, gdzie urządzenie uzyskało znacznie wyższe wyniki niż z Androidem 4.3 Jelly Bean. Widać to przede wszystkim w tym pierwszym benchmarku, gdzie wynik z 30988 punktów wzrósł do 33297 punktów.

[nggallery id=193]

Zapewne jest to zasługa większej ilości dostępnej pamięci operacyjnej RAM. Jak może pamiętacie, Galaxy Note 3 był pierwszym smartfonem z 3-gigabajtowym RAM’em, ale użytkownik w rzeczywistości miał do dyspozycji tylko 2,38 GB, gdzie ponad 600 MB było zarezerwowane dla systemu. Po aktualizacji dostaliśmy dodatkowe 330 MB i teraz Galaxy Note 3 może pochwalić się aż 2,71 GB wolnego RAM’u. Po świeżym uruchomieniu smartfonu wskaźnik pokazuje około 1,35-1,55 zajętej pamięci, która z czasem bardziej się zapełnia, ale to w głównej mierze zależy od ilości usług i aplikacji, które mamy uruchomione w systemie. Dla mnie osobiście to najważniejsza zmiana w systemie, na którą czekałem od czasu targów IFA 2013. 

Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 - RAM [źródło: 2po2.pl
Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 – RAM [źródło: 2po2.pl

To chyba wszystkie (a jak nie to na pewno większość) zmian jakie wnosi Android 4.4.2 KitKat do Galaxy Note 3.  Jeśli jednak dopatrzyliście się czegoś więcej, z niecierpliwością czekam na informację w komentarzach. Ja sam przeglądam najgłębsze opcje systemu w poszukiwaniu nowych funkcji i zmian, ale póki co wiadomo o tym, co zostało opisane powyżej.

[nggallery id=194]

Na koniec wspomnę też, że została udostępniona paczka z oficjalnym oprogramowaniem (OTA) dla Galaxy Note 3, dlatego też każdy, kto z jakiś powodów nie może skorzystać z oficjalnej aktualizacji, może samemu zainstalować najnowszą wersję systemu. W tym celu będzie potrzebny program Odin, instrukcja z Galaktycznego Poradnika i rzecz jasna paczka z Androidem 4.4.2 KitKat (można ją pobrać poniżej). Pamiętajcie jednak, że taki proces instalacji oprogramowania może skutkować nabiciem flagi w zabezpieczeniu KNOX, co w ostateczności doprowadza do utraty gwarancji. Wszystkie szczegóły zostały podane poniżej.

Model: SM-N9005
Kraj: Polska
Wersja systemu: Android 4.4.2 KitKat
Lista zmian: 340325
Data kompilacji: Czwartek, 9 stycznia 2014
Kod: XEO
PDA: N9005XXUENA6
CSC: N9005OXXENA5
MODEM: N9005XXUENA2

N9005XXUENA6 (1,3 GB) – Pobierz

źródło oprogramowania: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

58 replies on “Oficjalny Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 w Polsce! Zobacz szczegółowy opis zmian”

 • Majk
  13 stycznia 2014 at 17:15

  Ja na swoim jeszcze z 4.3 mam wynik w atuntu 36k a ramu po restarcie używanego około 1.3gb. Ciekawe jak będzie to wyglądać po aktualizacji. Pozdrawiam

  • Krzysztof Nawrot
   13 stycznia 2014 at 18:06

   Czekam na info!

   • Krzysztof Nawrot
    13 stycznia 2014 at 23:54

    Co do paska mam odmienne zdanie. Dzięki temu, że jest przezroczysty to optycznie zwiększa powierzchnię pulpitu, ale wiadomo, każdy ma swój gust i swoje zdanie 😉

 • Robert
  13 stycznia 2014 at 18:07

  Robert zmiany w aparacie tez są np ustawienia czułości iso czego nie bylo wczesniej i jeszcze pare innych.

 • herbatnik
  13 stycznia 2014 at 18:44

  Zastanawia mnie ta rozbieżność w antutu co mam wylaczyc żeby dobil do 38k? Po akualizacji wydusil 35315 po paru minutach juz utrzymuje się na 33k. Mam na pasku latarkę led genius i 360 mobile safety.

  • Krzysztof Nawrot
   13 stycznia 2014 at 23:39

   Zainstaluj program Clean Master, wyczyść telefon ze „śmieci”, zobacz, które usługi zabierają zasoby i je wywal i wtedy uruchom test.

   • herbatnik
    14 stycznia 2014 at 22:06

    Robilem allinone wlaczylem prosty touch i podbilo do 356448. Zobaczymy co zdziala cleaner?

    • herbatnik
     14 stycznia 2014 at 22:07

     35648

 • Rafcio
  14 stycznia 2014 at 01:33

  Witam,

  mam pytanie:

  użeram się z PLAY i ich LTE, które niestety na moim NOTE3 (dystrybucja Węgierska, bez brandu) nie działa (brak opcji LTE w Danych Komórkowych) ;(

  Czy LTE w PLAY na KitKat działa już normalnie?? Czy jednak czeka mnie ROM aby to wreszcie odblokować ;(

  • Krzysztof Nawrot
   14 stycznia 2014 at 01:47

   Co prawda jestem w Play, ale tu gdzie mieszkam nie łapie LTE. Kiedyś jednak byłem w Starachowicach, gdzie na belce pojawiło się LTE, ale wtedy jeszcze miałem 4.3 Jelly Bean na Note 3. Teraz jak patrze w ustawienia sieci komórkowej to mam zaznaczone: LTE/WCDMA/GSM (automatyczne połączenie).

   • Rafcio
    14 stycznia 2014 at 02:11

    Dzieki za odp 🙂

    Co prawda jak dobrze śledzę blog, to twój Notę jest polskiej dystrybucji i jakoś na początku grudnia wyszła aktualizacja (ok. 25 mb) o której też pisałeś, ale niestety ona nie wyszła właśnie na inne dystrybucję niżeli Polska 🙁 I na moim Note nie dało jej się wygrać przez Kies’a a tylko przez Odina (a nie ukrywam że lekko obawiam się o gwarancję więc nie ryzykowałem).

    Mam tylko ogromną nadzieję, że Samsung w 4.4.2 wypuści już unlock na ten PLAY LTE 🙂

    • Majk
     14 stycznia 2014 at 16:44

     Sluchaj mam tak samo jak Ty i wgrałem wszystko przez odina, status urządzenia się nie zmienił i gwarancję dalej będę miał. To LTE Generalnie nic nie zmieniło. Wynik mam dalej 7 Mb max tylko teraz niby to 4g… A wcześniej na h+ tyle miałem. Tak śmiało wygrywaj przez odina.

     • Rafcio
      14 stycznia 2014 at 20:33

      Bede wdzieczny za male pokierowanie w tej sprawie :). Myslalem nad wgraniem na nowo samego softa – najnowszego na Polske. Skoro Ty juz to przetestowales to prosze dajc znac co dokladnie wrzucales ;).

     • pimbba
      18 lutego 2014 at 13:21

      Wersja z Lte nie z sieci Play nie będziesz mógł korzystać z tego jak to nazywają w play Lte. Miałem to samo z Mega 6.3 z Lte i Note 2 oba nie brandowane. Dopiero jak kupiłem Note2 z Lte z play mogę korzystać z Lte -play na kartę. Żeby uzyskać pełną prędkość Lte czyli 15Mb trzeba kupić starter play na kartę i mieć na koncie przed aktywacją na 30 dni minimum 29 zł i minimum 1 zł na koncie żeby działał na czas aktywacji czyli 30 dni. W play na kartę transfer danych w zasięgu Lte jest za darmo

   • Rafał
    20 stycznia 2014 at 15:18

    A u mnie po aktualizcji z wersji węgierskiej do tej XEO 4.4.2 dalej nie ma LTE do wyboru… Mieszkam w zasiągu.

 • Dawid
  14 stycznia 2014 at 02:13

  aktualizacja do kit kata dla SGS3 będzie dostępna dopiero w marcu ?

  • Krzysztof Nawrot
   14 stycznia 2014 at 12:55

   Nic na ten temat nie wiadomo, ale wątpie by KitKat oficjalnie pojawił się dla Galaxy S III. Ten telefon miał już dwie duże aktualizacje, do 4.1.2 i niedawno do 4.3

   • Dawid
    15 stycznia 2014 at 01:09

    no mam nadzieję, że dostaniemy ostatnią aktualizacje dla sgs3, na portal trafiłem gdy szukałem aktualizacji do 4.3 i korzystając z galaktycznego poradnika poradziłem sobie, telefon działa o wiele szybciej niż na androidzie od t-mobile 😉 czekam na kolejne nowinki odnośnie sgs3 bo póki co zmieniać nie zamierzam 🙂

 • Dojler
  14 stycznia 2014 at 10:52

  Czy któryś ze szczęśliwych posiadaczy Note 3 z aktualizacją do KitKata mógłby potwierdzić obecność/brak możliwości zmiany runtime’a z Dalvika na ART?

  • Rafał
   20 stycznia 2014 at 15:19

   Nie widzę takiej opcji w opcjach programisty.

 • Wanda
  14 stycznia 2014 at 12:23

  Witam,

  Panie Krzysztofie po aktualizacji do Androida 4.4.2 brak zainstalowanej aplikacji Story Album. W obecnej chwili brak możliwości pobrania. Z czego to wynika. Program nie współpracuje z Androidem 4.4.2

  • Krzysztof Nawrot
   14 stycznia 2014 at 12:51

   Rzeczywiście, potwierdzam. Nie ma fabrycznie zainstalowanej aplikacji Story Album a jak nawet chce się zainstalować to pojawia się błąd. Dzięki za info, Wanda! 🙂

   • Andrzej-Rudy
    9 marca 2014 at 18:23

    Panie Krzysztofie jest album story ale zakamuflowany w aplikacjach „samsung”.Jest tam miedzy innymi kalkulator i inne.

 • Krzysiek
  14 stycznia 2014 at 17:34

  Witam,

  czy da się w tej wersji systemu usunąć samsungowe powiadomienie o nieodebranym połączeniu na ekranie blokady? :)W tym momencie strasznie mi bruździ z dashclockiem 🙂

 • sneq
  14 stycznia 2014 at 19:56

  Po aktualizacji nie moge odbierac ani wysyłać e-maili. Telefon nie moze wykonac synchronizacji. Jesli zaglebie sie bardziej w ustawienia synchronizacji pojawia sie wpis wylaczono master sync. Jestem ciekawy co sie stalo. Dodam ze na innych forach tez juz zglasza sie ten sam problem. Pozdro

  • Krzysztof Nawrot
   14 stycznia 2014 at 20:13

   Czyli widać, że błąd występuje u większej ilości osób. U mnie jest podobnie, mimo tego, że wszystko jest włączone, prawidłowo ustawione podczas próby pobierania poczty wyskakuje błąd „Synchronizacja poczty email wyłączona”.

  • Seba
   15 stycznia 2014 at 21:42

   Znalazłem rozwiązanie na brak synchronizacji email:

   Settings -> data usage -> wciskamy lewy przycisk menu i wybieramy Auto sync data 🙂

   Po aktualizacji najprawdopodobniej ta opcja się odznacza i dlatego nie działa. 🙂

   • wretka
    7 lutego 2014 at 08:59

    witaj a w polskim menu jak to zrobic?

    • Ola
     10 lutego 2014 at 18:51

     ustawienia ->licznik danych -> lewy dolny przycisk menu – >autom. synchronizacja

     • PTB77
      11 marca 2014 at 12:32

      Dzięki, działa.
      Ale ta „poprawka” Kit-Kata jest wnerwiająca.
      Reszta – jak na razie przyjemna :-).

     • Grzesiek
      15 marca 2014 at 20:48

      Wielkie dzięki 🙂 Już myślałem, że nie znajdę gdzie ta aktualizacja namieszała 😉

 • 14 stycznia 2014 at 21:14

  Do administratora, jest to ewidentnie bład samego urzadzenia mialem w reku okolo 10 notów 3 i na ani jednym nie pokazał sie taki błąd jak tobie, radze do udania sie do nablizszego punktu serwisowego w twojej okolicy.

 • herbatnik
  14 stycznia 2014 at 22:04

  Pocztę ciągnie i wysyła hula aż buczy. Kitkat – fajerwerków nie ma, ale jeśli note3 pracuje w mniejszym stresie to chyba aktualizacja udaną jest!

 • czarnozeby
  15 stycznia 2014 at 01:41

  A czy ktokolwiek zauważył problem z zewnętrzną kartą SD. Po aktualizacji aplikacje wcześniej korzystające z dostępu do niej przestały korzystać.
  Np: Opera już nie może zapisywać na karcie jedynie na pamięci wbudowanej.
  Katalogi nawigacji które dotychczas znajdowały się na karcie musiałem przenieść do wewnętrznej pamięci bo Sygic utracił do nich dostęp.
  Wifi file explorer już nie ma praw żeby zapisywać na karcie SD
  Czemu coś takiego się stało .To po to robią możliwość zamontowania dodatkowej pamięci żeby teraz ograniczać do niej dostęp nie informując przy tym użytkowników

  • herbatnik
   15 stycznia 2014 at 08:47

   Opera z karty funkcjonuje normalnie. Muzykę i filmy odtwarzam tez na 5.

  • Fistaszeq
   18 stycznia 2014 at 14:31

   Mam podobną sytuację. Brak dostępu do zmian na zewnętrznej karcie pamięci. Mogę przeglądać zawartość ale nie edytować. Tylko przez wbudowany manager plików. Problem ustawień, czy softu? Dodam, że karta 64GB.

  • Wizar1946
   22 stycznia 2014 at 20:39

   Ja wogole nie mam dostepu do karty. W ustawieniach karta widoczna ale zaden manager jej nie widzi. Sygic np. wyrzuca komunikat o odmowie dostepu do karty…

  • kj
   31 stycznia 2014 at 09:55

   witam tez szukam rozwiazania tych samych problemow z karta sd, gdybys znal juz rozwiazanie prosze o kontakt
   pozdrawiam

 • kolo767
  15 stycznia 2014 at 19:33

  Witam wszystkich. Również posiadam note 3 z węgierskiej dystrybucji i po przejściu z romu 4.3 na kitkat knox bez zmian 0x0 jednak nie rozwiązało to braku wyboru opcji lte w sieci play. Może ktoś uporał się już z tym problemem?

 • Mariusz
  16 stycznia 2014 at 08:26

  nie ma u mnie czegoś takiego jak przeglądarka zdjęć,dysk google owszem pojawił się,dziwne:/

  • Krzysztof Nawrot
   16 stycznia 2014 at 08:28

   A nie miałeś juz wcześniej zainstalowanej przeglądarki zdjęć od Google? Ja miałem i znajdowała się w folderze z innymi aplikacjami od Google

   • Mariusz
    16 stycznia 2014 at 23:23

    niestety nie ma u mnie czegoś takiego,jakiś link do google play czy do samej aplikacji?

 • Krangie
  16 stycznia 2014 at 22:40

  Czy wie ktoś może kiedy będzie aktualizacja na Galaxy Note 10.1 ? Chodzi mi androida 4.3.
  Z góry dzięki wielkie za odpowiedź 🙂

 • piotr
  2 lutego 2014 at 18:36

  Powiem tak. Mialem 4.3 i zaczal mi strasznie mulic, przy wlaczaniu aparatu 3 sek… jakas pomyslka. Wczoraj 1.02.2013 ukazala sie jakas poprawka pod 4.3 zainstalowalem. Antutu pokazal pokzal 35 000 ale niewiele na szybkosci zyskalem. Zainstalowalem 4.4 I ANTUTU SPADLO DO 32000 ale wszystko zaczelo smigac. Nie chce mowic hop bo nie mam wiele softu zainstalowanego ani plikow. Zoaczymy czy tez nie zmuli jak zapelnie 30 GB.

 • gieroy
  6 lutego 2014 at 01:41

  kupując teraz fona z polskiej dystrybucji i tak będę musiał sam go sobie zaktualizować? kompletnie się nie znam na tym, przesiadka z sgs+

  • Krzysztof Nawrot
   6 lutego 2014 at 01:58

   Jeśli kupisz z PL dystrybucji to aktualizację wykonasz w trybie OTA co jest bardzo proste. Znając życie po podłączeniu telefonu do WiFi lub 3G aktualizacja sama zostanie wykryta, a Ty będziesz musiał wtedy pobrać paczkę i wszystko później pójdzie z automatu.

   • wretka
    7 lutego 2014 at 09:29

    mam pytanko, jak włączyc Synk Master bo przy próbie synchronizacji poczty pokazuje mi sie wiadomość, ze wyłaczono sunc Master.
    z góry dziękuje za odp.

  • herbatnik
   7 lutego 2014 at 23:51

   Włączasz neta i automat szybciej zareaguje niż ty pomyślisz o aktualizacji.jest ok.

 • marcinek_
  8 lutego 2014 at 17:45

  To są jakieś żarty ze strony Samsunga i osób podających „newsy”. Gdzie rzetelne informacje ? Na dzień 8.02.2014 ciągle brak aktualizacji na mojego i kumpla Note’cie 3. Oba kupione w sklepach, oba spełniają wymagania.

  Kiedy więc wszyscy dostaną aktualizację? Ktoś ma prawdziwą datę?

  • Krzysztof Nawrot
   9 lutego 2014 at 00:08

   Informacje są jak najbardziej rzetelne i prawdziwe, w dodatku potwierdzone screenami. Z resztą, skoro u setki osób aktualizacja się pokazała, a u ciebie nie, to wina musi leżeć po stronie twojego egzemplarza. Kwestia w jakim sklepie był kupiony, jakie ma obecnie oprogramowanie, z jakiej pochodzi dystrybucji itp. Sprawdź OTA zarówno przez WiFi jak 3G i sprawdź też za pomocą Kies.

 • herbatnik
  9 lutego 2014 at 00:00

  Pisząc, ze mam zaktualizowany tel. I jest to informacja rzetelna. Tzn ze wyszedłem ze sklepu, rozpakowalem, wlaczylem i aktualizacja wywaliła na ekran niemal natychmiast. Po czym w połowie stycznia wraz ze stabilna wersja KitKat’a, note3 zachował sie podobnie.

 • marcinek
  11 lutego 2014 at 00:34

  To i ja pomarudzę – mam koszernego N3 w Plusie i kitkata ni widu ni słychu. Czy ktoś z Plusa już dosątąpił tego zaszczytu?

 • 13 lutego 2014 at 09:28

  Ja mam N3 z t-mobile i również brak możliwości aktualizacji do kitkata z poziomu telefonu.

 • herbatnik
  15 lutego 2014 at 11:48

  Brandowany note3 jak i inne modele są aktualizowane po przetworzeniu wydanego firmware’u przez producenta. Mając telefon od jakiegokolwiek operatora sieci komórkowej temat jest pozamiatany, gdyż nowy soft w tyłach jest dźwignią dla ceny. Wydanie aktualizacji operatorom nikt nie płaci wiec mają klienta gdzieś.

 • przemek
  15 lutego 2014 at 14:34

  Mój note 3 na sofcie 4.3 miał w antudutu ponad 36 tys a p zaktualizowaniu do 4.4 kit kat spadło mi do 26 tys

 • herbatnik
  18 lutego 2014 at 19:28

  A wczoraj znów restart z powodu oprogramowania układowego. NB1 a z 5 minut zeszło.

 • skorpiosUK
  13 marca 2014 at 01:47

  Cześć, u mnie po dzisiejszej aktualizacji do kitkata telefon wariuje, pożera momentalnie baterie, zawiesza się, jestem totalnie niezadowolony 🙁

 • ive
  24 kwietnia 2014 at 22:37

  Mam ten sam.problem