Wiemy już, że premiera przyszłego flagowca Samsunga i bezpośredniego następcy Galaxy S 4 prawdpodobnie odbędzie się zgodnie z dotychczasowych harmonogramem, czyli w połowie marca na osobnej, specjalnie zorganizowanej imprezie. Im bliżej premiery, tym więcej potwierdza się informacji o Galaxy S 5, szczególnie tych, które dotyczą zastosowanych podzespołów i specyfikacji. Na podstawie tego co podaje serwis SamMobile mogę śmiało stwierdzić, że przyszły Galaxy S jest smartfonem, na którego warto czekać.

Nie ulega wątpliwości, że Samsung Galaxy S 5 będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów tego roku. Samsung chce by premiera flagowego modelu zawsze była wydarzeniem na skalę światową i przyciągała miliony osób, które choć trochę interesują się smartfonami. Dlatego też Galaxy S 5, podobnie jak dwie poprzednie generacje zostanie zaprezentowany na specjalnie zorganizowanej gali, która w tym roku ma odbyć się w Londynie.

samsung-logo

Jak potwierdził dzisiaj serwis SamMobile, Samsung Galaxy S 5 będzie wyposażony w ekran Super AMOLED o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli) i przekątnej w okolicy 5,25 cala. Sercem urządzenia będzie czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 805 z wydajną grafiką Adreno 420 lub 64-bitowy układ Exynos 6, stworzony przez Samsunga. Obecność konkretnej jednostki będzie zależeć od wersji smartfonu i regionu, gdzie będzie występował. Nie zabraknie też 16-megapikselowego aparatu, ale nadal zagadką jest to, czy będzie posiadał optyczną stabilizację obrazu.

Samsung Galaxy S 5 będzie pracował pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Skoro już Galaxy Note 3 ma już najnowszą wersję systemu od Google (oficjalna aktualizacja pojawiła się dzisiaj) i taka sama wersja wielkimi krokami zmierza w kierunku Galaxy S 4, to „Piątka” nie może być gorsza. Bardzo możliwe, że Samsung zaskoczy nas nową wersją swojej nakładki, ale te informacje jeszcze nie są potwierdzone.

Najciekawsze jest to, że Samsung planuje premierę nie jedną, a dwie wersje swojego przyszłego smartfonu. Można zatem dostrzec pewne podobieństwo w działaniu do firmy Apple, która we wrześniu ubiegłego roku zaprezentowała iPhone’a 5S i „budżetowego” iPhone’a 5C. Galaxy S 5 ma być dostępny w dwóch wariantach – premium z metalową obudową i Exynosem 6 oraz bardziej podstawową wykonaną z tworzywa sztucznego i ze wspomnianym układem Qualcomm’a w środku. Różnica będzie też widoczna w cenie, gdzie ta bardziej prestiżowa wersja ma kosztować około 800 euro, a druga około 650 euro.

Smartfon, a raczej smartfony najprawdopodobniej poznamy gdzieś w połowie marca i wtedy wszystko stanie się jasne. A Wy co myślicie o Galaxy S 5?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Specyfikacja Samsunga Galaxy S 5 powoli się potwierdza – dwie wersje, ekran WQHD i Android 4.4 KitKat”

  • S5
    14 stycznia 2014 at 19:06

    Zawypasiony 😉

  • Te czekanie...
    14 stycznia 2014 at 19:17

    Czekam czekam na niego :))) specialnie zrezygnowalem z s4 na zecz s5