W sumie takiej informacji można było spodziewać się od początku, czyli od premiery Galaxy Round. Smartfon z wygiętym ekranem, który został oficjalnie zaprezentowany w pierwszej połowie października ubiegłego roku miał być dostępny tylko w Korei Południowej i wszystko wskazuje na to, że póki co tak zostanie. W związku z tym w Polsce na pewno go nie zobaczymy.

Samsung Galaxy Round to dość nietypowy smartfon, który charakteryzuje się ekranem wygiętym wzdłóż krótszej krawędzi. Ma to między innymi poprawić chwyt i pogłębić wrażenia wizualne, ale do mnie takie rozwiązanie jakoś nie przemawia. Jestem zwolennikiem smartfonów o standardowej budowie. Nie zmienia to jednak faktu, że Round został bardzo dobrze wyposażony i jest jednym z wydajniejszych smartfonów na rynku. Pod jego obudową znajdziemy 4-rdzeniowego Snapdragon’a 800, 3 GB pamięci RAM i baterię 2800 mAh, a obraz jest prezentowany na 5,7-calowym ekranie Super Flexible AMOLED.

Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]

Robert, który prowadzi kanał na YouTube poświęcony urządzeniom Galaxy w rozmowie z rzecznikiem firmy Samsung dowiedział się, że smartfon Galaxy Round będzie oficjalnie sprzedawany tylko na terenie Korei Południowej. W związku z tą informacją, zainteresowani zakupem wygiętego smartfonu w Polsce będą musieli niejako obejść się smakiem, bo nie będzie on dostępny na sklepowych półkach w naszym kraju. Co prawda można go zobaczyć chociażby w ofercie internetowego sklepu Tions, ale zapewne jest on sprowadzany bezpośrednio z Korei. Poza tym cena zwala z nóg, bo Galaxy Round został wyceniony na 3499 złotych.

źródło: RobertNawrowski.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *