Samsung po raz kolejny postanowił odświeżyć jednego ze swoich całkiem udanych smartfonów ze średniej półki. Mowa tutaj o Galaxy Core, który po wersji z Plusem doczekał się większego ekranu, pojemniejszej baterii i fizycznych przycisków pod ekranem. Zobaczcie czym jeszcze charakteryzuje się Galaxy Core Advance.

Samsung Galaxy Core Advance  [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Core Advance [źródło: Samsung]

Samsung Galaxy Core Advance w porównaniu do poprzedników stał się większy i trochę przybrał na wadze, a to wszystko za sprawą sporego, 4,7-calowego wyświetlacza TFT o rozdzielczości (niestety) 480 x 800 pikseli. Smartfon działa pod kontrolą dwurdzeniowego procesora o taktowaniu 1,2 GHz, który do pomocy ma 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Użytkownik może korzystać z 5-megapikselowej kamery, a zdjęcia i filmy zapisywane są w wewnętrznej pamięci 8 GB lub na karcie microSD o pojemności do 64 GB.

Smartfon posiada baterię o pojemności 2000 mAh, która w stosunku do dwóch pozostałych modeli Galaxy Core została powiększona o 10%. Galaxy Core Advance ma również przednią kamerkę VGA, GPS, Bluetooth w wersji 4.0, WiFi i NFC, ale to co go wyróżnia znajduje się pod ekranem. Mam tutaj na myśli trzy fizyczne przyciski, które wskoczyły na miejsce dotykowym. Jak wiemy, takie rozwiązanie mogliśmy spotkać w Galaxy S 4 Active, który dodatkowo był wodoodporny. Smartfon został zamknięty w obudowie o wymiarach 133,30 x 70,50 x 9,70 mm i działa w oparciu o system Android 4.2 Jelly Bean.

Samsung Galaxy Core Advance  [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Core Advance [źródło: Samsung]

Samsung Galaxy Core Advance póki co został zaprezentowany na rodzimym rynku i nie wiadomo kiedy pojawi się w Europie. Znamy też jego cenę, która w Korei wynosi 410,300 wonów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 1170 złotych. Jak wskazują na to powyższe fotografie, smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.

źródło: Samsung przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung prezentuje smartfon Galaxy Core Advance”

  • Jj
    18 lutego 2014 at 18:53

    Spamsung…