Pomimo wielu plotek o dwóch wersjach najnowszego flagowca Samsunga na tegorocznych targach MWC poznaliśmy tylko jedno oblicze smartfonu. Zaprezentowany model Galaxy S 5 został wyposażony w czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz, który otrzymał wsparcie od 2 GB RAM. Mówi się że koreański producent planuje wprowadzić na rynek także model ze swoim procesorem, na  co coraz bardziej wskazują najnowsze doniesienia.

Samsung Galaxy S 5 [źródło: 2po2.pl]

W popularnym programie testującym GFXBench 3.0 pojawiło się urządzenie oznaczone jako SM-G900H, co może sugerować, że jest to drugi wariant Samsunga Galaxy S 5, działający w oparciu o układ Exynos. Rzeczywiście, jeśli spojrzymy na szczegóły zawarte w wynikach możemy zauważyć, że domniemany Galaxy S 5 może mieć jednostkę Exynos 5422, którą Samsung zaprezentował na targach tuż po premierze smartfonu.

Najnowszy układ ma łącznie osiem rdzeni, podzielone na dwie grupy. Cztery z nich to Cortex-A15 z maksymalnym taktowaniem 2,1 GHz, które pokazują swoją moc w zaawansowanych zdaniach (np. gry, odtwarzanie filmu 4K), a pozostałe cztery rdzenie Cortex-A7 o szybkości 1,3 GHz aktywne są podczas normalnej pracy. Informacje o urządzeniu zawarte na screenie wskazują, że test został przeprowadzony na słabszych rdzeniach.

Samsung Galaxy S 5 - GFXBench [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 5 – GFXBench [źródło: 2po2.pl]

Dodatkowo możemy zauważyć, że Samsung Galaxy S 5 może mieć 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, podobnie jak wersja ze Snapdragonem. Różnice widać w procesorze graficznym i wielkości ekranu, bo w Galaxy S 5 z jednostką Exynos za grafikę będzie odpowiedzialny procesor ARM Mali-T628 MP6, a obraz ma być wyświetlany w rozdzielczości FullHD na 5,2-calowym ekranie.

Różne plotki i doniesienia wskazują, że premiera drugiej wersji Galaxy S 5 powinna odbyć się w maju tego roku. Póki co nic więcej na jego temat nie wiadomo, więc musimy czekać na kolejne informacje.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *