Wyświetlacze w smartfonach czy tabletach Samsunga to niewątpliwie najwyższa półka. Przede wszystkim mam tutaj na myśli wyświetlacze wykonane w technice Super AMOLED, które wyróżniają się niemal idealnym kontrastem, bogatą paletą barw i sporą jasnością. Nawet ekrany w tabletach, choć to ulepszone matryce LCD wyróżniają się bardzo dobrą jakością. A jak jest w Galaxy S 5? Powiem krótko – jest świetnie. 

W najnowszym flagowcu Samsunga przekątna ekranu zwiększyła się o 0,1 cala w stosunku do poprzednika, ale rozdzielczość została FullHD, przez co mogłoby się wydawać, że jakość i szczegółowość obrazu będzie gorsza. Może na papierze to wygląda gorzej (około 431 ppi zamiast 441), ale przy tak wysokim zagęszczeniu pikseli nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Ekran w Galaxy S 5 został poprawiony pod kilkoma innymi aspektami.

Na oficjalniej stronie Samsung Display pojawiła się charakterystyka ekranu zastosowanego w smartfonie Galaxy S 5, który dodatkowo został porównany z ekranem w Galaxy S 4 i Galaxy Note 3. Jak się okazuje, wyświetlacz w najnowszym smartfonie jest o 22% jaśniejszy od tego w Galaxy S 4 i o 13% w Galaxy Note 3, a co ciekawe zużywa o 27% mniej energii niż poprzedni flagowiec i jakikolwiek inny smartfon z ekranem FullHD LCD. Poprawiła się też czytelność wyświetlacza w tak zwanym pełnym słońcu, bo ekran w takich warunkach jest o 47% jaśniejszy (351 cd/m2), a co za tym idzie lepiej widoczny. Matryca ma znany układ Diamond Pixel (dwukrotnie większa ilość zielonych sub-pikseli w strukturze piksela), a współczynnik ppi sięga 432 pikseli na cal.

[nggallery id=326]

Patrząc na powyższą specyfikację można śmiało powiedzieć, że Galaxy S 5 ma obecnie najlepszy ekran spośród wszystkich smartfonów dostępnych na rynku. Potwierdzeniem tych słów jest też opinia redaktorów serwisu DisplayMate, którzy są ekspertami w dziedzinie wyświetlaczy. A czy Wy macie podobną opinię? Mieliście już okazję mieć Galaxy S 5 w swoich rękach? Ja miałem niejednokrotnie i potwierdzam, że ekran jest świetny.

źródło: Samsung Display przez SammyToday

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *