W ubiegłym roku smartfony oznaczone jako Google Edition były bardzo popularne. Niektórzy producenci w porozumieniu z gigantem z Mountain View postanowiły wydać swoje flagowe urządzenia z czystym systemem Android na pokładzie. I tak poznaliśmy nową wersję Galaxy S4, HTC One czy Xperia Z Ultra, a niedawno do tego grona dołączył też tablet LG G PAd 8.3 i HTC One M8. To jednak nie koniec, bo być może już niebawem ujrzymy Galaxy S5 Google Edition. 

Urządzenia w edycji od Google wyglądają identycznie co ich normalne odpowiedniki, ale tylko z zewnątrz. W środku znajdziemy „czystą” wersję systemu Android prosto od Google, bez nakładki producenta danego urządzenia i wszelkich dodatków. To z jednej strony plus, bo system działa szybciej, a do dyspozycji użytkownika jest więcej wolnej pamięci, ale z drugiej strony nie doświadczymy już funkcji i rozwiązań od producentów.

Zazwyczaj urządzenie w edycji od Google posiada literę „G” na końcu oznaczenia. Było tak w przypadku Galaxy S4 (GT-I9505G) i być może już niedługo będzie tak samo z Galaxy S5. Urządzenie o numerze SM-G900FG otrzymało właśnie certyfikat komisji Bluetooth i teraz ma już praktycznie wolną drogę, by wkroczyć do sprzedaży.

Samsung Galaxy S5 Google Edition - BT SIG / fot. SamMobile
Samsung Galaxy S5 Google Edition – BT SIG / fot. SamMobile

Pamiętajcie jednak, że nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, ani przez Google ani przez firmę Samsung. Musimy zatem jeszcze trochę się wstrzymać i bacznie śledzić newsy. Czy jesteście zainteresowani „czystym” Galaxy S5? Czy może ważniejsze dla Was są funkcje nakładki Samsunga?

źródło: Bluetooth SIG, SammyToday przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *