Trochę ponad miesiąc temu był ten dzień, który uszczęśliwił wszystkich posiadaczy smartfonu Galaxy S4 w Polsce. To właśnie  17. kwietnia do naszego kraju zawitała długo wyczekiwana aktualizacja do Androida w wersji 4.4 KitKat, odświeżająca smartfon i wprowadzająca kilka istotnych zmian. Od tamtego czasu było cicho aż do dzisiaj, kiedy pojawiła się kolejna, mała aktualizacja Galaxy S4. 

KitKat lekko odświeżył wygląd interfejsu w Galaxy S4, co można zobaczyć przede wszystkim po belce z powiadomieniami, na której wszystkie ikony są w kolorze białym, po skrócie do aparatu czy pełnoekranowych okładkach albumów podczas odtwarzania na ekranie blokady. Poprawiła się też szybkość i płynność działania całego systemu, co było chyba najważniejszą informacją. Najnowsza łatka też wprowadza ważne zmiany.

Aktualizacja, która zmienia wersję systemu na I9505XXUGNE5 pojawiła się póki co u naszych zachodnich sąsiadów. Jest dostępna dla modelu Galaxy S4 z układem Snapdragon 600 (GT-I9505) zarówno w trybie Over the Air jak i przez program i waży około 130 MB. Zmiany, bo to w sumie najważniejsze są w obrębie poprawy funkcjonalności i zabezpieczeń. Mowa tutaj przede wszystkim o Trybie dla Dzieci (Kids Mode), który między innymi upraszcza interfejs tak, by był bardziej przyjazny dla dzieci i aktualizacji zabezpieczenia KNOX 2.0

Jak twierdzi serwis AllAboutSamsung, aktualizacja poprawia także zarządzenie energią, co też zostało wspomniane w changelog’u, więc Galaxy S4 po aktualizacji powinien dłużej działać z dala od ładowarki. Tak jak wspomniałem, nowa wersja pojawiła się póki co w Niemczech, ale niebawem powinna być też dostępna w Polsce.

Oczywiście jeśli ktoś dostanie aktualizację zanim my będziemy cokolwiek wiedzieć, czekamy na informacje o zmianach. Jeżeli jednak ktoś nie chce czekać, może pobrać paczkę z najnowszym oprogramowaniem z linku w źródle i wrzucić na telefon za pomocą Galaktycznego Poradnika i programu Kies.

źródło: Samsung Updates, AllAboutSamsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 replies on “Nowa aktualizacja Galaxy S4 wprowadza Tryb dla Dzieci i KNOX 2.0”

 • dannn
  23 maja 2014 at 23:24

  Czekamy na aktualizację ciekawe kiedy pójdzie przez OTA?

  • rupo
   8 lipca 2014 at 13:30

   Po aktualizacji bateria źre prądu jeszcze szybciej totalna kpina miało być odwrotnie .

   • marcin
    10 lipca 2014 at 16:16

    Dokładnie!

 • Marek
  3 lipca 2014 at 07:03

  dziś z rana pobrała się (OTA) „ta” aktualizacja dla polskiego GT-i9505 z wolnego rynku około 170 MB w opisie identycznie: KNOX 2.0, tryb dla dzieci i poprawki w zarządzaniu energią

 • Jankes91
  3 lipca 2014 at 08:56

  KNOX – Największe przymusowe cholerstwo jakie stworzył samsung żeby pozbawiać gwarancji wszystkich którzy lubią pogrzebać w systemie. Od lat mam samsungi, obecnie S4. Ale przez tego KNOXa to raczej będzie już mój ostatni Samsung

 • Rafal
  5 lipca 2014 at 14:31

  Aktualizacja jest do bani. „lepsze zarządzanie energią” bullshit. Po 15 min w internecie po wifi 5-7% energii zżera. No i to usprawnienie z lokalizacją – dramat. Wcześnie lokalizację zgrabną miałem nonstop włączoną, a w pasku powiadomień włączałem tylko gps, a teraz z powiadomień włącza się i wyłącza całą lokalizację i znowu zżera prąd .

 • Norbert
  15 lipca 2014 at 19:03

  Dokładnie tak, jak pisze kolega Rafał. Dodam jeszcze, że telefon zaczął sam włączać dane komórkowe. Jakaś porażka, funkcja wyłączona sama się aktywuje, zaczynam mieć obawy przed wyjazdem na wakacje, bo dane w roamingu mogą niejedną kieszeń wykończyć. Do tego wszystkiego nadal Sygic ie chodzi na KitKacie. Żałuję, że zauktualizowałem system, wcześniej byłem zadowolony z tego fona, a teraz coraz bardziej mnie rozczarowuje.

 • SGS2/4
  16 lipca 2014 at 10:31

  Po tej aktualizacji telefon sam się restartuje. Podczas dzwonienia ale i normalnego użytkowania. Po restarcie wyskakuje błąd połączenia? Myślę że jest to błąd z usługa lokalizacji google. Czy też tak macie?