Wiadomo nie od dziś, że w pierwszej kolejności nowy Android trafia do urządzeń z rodziny Nexus. To użytkownicy takich smartfonów jak Nexus 4 czy Nexus 5 mogą jako pierwsi sprawdzić co nowego Google wprowadziło do swojego systemu. Zaraz za Nexus’ami ustawiają się urządzenia Google Edition, wśród których jest też Samsung Galaxy S4. Smartfon właśnie otrzymał aktualizacje do Androida 4.4.3 KitKat.

Urządzenia oznaczone jako Google Edition wyróżniają się na tle swoich standardowych wersji obecnością tzw. „czystego” systemu Android, czyli pozbawionego interfejsu i funkcji, które dostarcza producent konkretnego sprzętu. Do tej rodziny należy między innymi HTC One, Xperia Z Ultra, a nawet 8,3-calowy tablet G Pad od LG, ale też Samsung Galaxy S4. Jak wynika z najnowszych informacji, Google powoli udostępnia dalej swojego najnowszego Androida 4.4.3 KitKat, który kilkanaście godzin po tym jak zawitał do Nexus’ów, trafił także do poprzedniego flagowca Samsunga.

Ze szczegółów możemy wyczytać, że aktualizacja wprowadza głównie poprawki błędów, które napotkano w poprzednich KitKat’ach, a także poprawia wydajność i stabilność całego systemu. Oczywiście aktualizacja jest udostępniana w trybie OTA i aby ją pobrać warto włączyć Wi-Fi (chyba, ze mamy spory pakiet internetowy od operatora), bo cała paczka waży prawie 160 MB.

4.4.3 KitKat dla Galaxy S4 Google Edition / fot. AndroidCentral
4.4.3 KitKat dla Galaxy S4 Google Edition / fot. AndroidCentral

Na obecną chwilę nic nie wiadomo o aktualizacji dla standardowej wersji Galaxy S4 i innych smartfonów Galaxy. Podobno Samsung testuje już Androida 4.4.3 KitKat dla Galaxy S5 i Galaxy S4 w wersji LTE-A, więc może to kwestia kilku tygodni, aż nowa wersja systemu zostanie udostępniona.

źródło: Android Central

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy S4 Google Edition już z Androidem 4.4.3 KitKat”

  • Lukasz
    4 czerwca 2014 at 17:36

    Ciekawe czy w SGS4 bedzie Touchwiz z SGS5…

  • Smigol
    7 czerwca 2014 at 17:26

    Trochę się martwię by naszych SGS4 nie porzucono samych sobie. Samsung miałby wielki plus ode mnie gdyby zrobiono aktualizację i wprowadzono nowego/poprawionego tuchwiza.