Według informacji, które zostały udostępnione w piątek, Samsung Galaxy Note 4 w dniu jego premiery będzie dostępny w wariancie z 64-bitowym, ośmiordzeniowym układem Exynos. Dzięki prawdopodobnie zastosowanemu układowi Intel LTE kategorii szóstej w Exynosie 5433, Samsung będzie w stanie zaoferować wersję swojego phabletu dla większej ilości rynków na całym świecie.

Raport dodaje również, że Intel XMM7260, pozwoli użytkownikom Samsunga Galaxy Note 4 wspierać prędkości do 300 Mbps. Mimo prawdopodobnie szerszej dystrybucji Exynosa w raz z Galaxy Note 4, przypuszcza się, że Samsung zaoferuje również drugą wersję phabletu napędzanego przez czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 805. Obie wersje niedawno zostały dostrzeżone na stronie AnTuTu. Mówi się również o tym, że Samsung w tym roku ma zamiar wyprodukować tę samą ilość układów Exynos, co układów Snapdragona, które będą zasilać Galaxy Note 4. Oprócz układu Intela, Exynos 5433 SoC obejmuje także procesor graficzny ARM Mali, który będzie stanowić krok naprzód w możliwościach graficznych.

Samsung Galaxy Note 4 powinien zostać zaprezentowany na targach IFA w Berlinie, które odbędą się na początku września. Tabletofon Samsunga może posiadać nowy wygląd i może to być pierwszy smartfon koreańskiego producenta, który będzie miał zainstalowanego Androida L.

źródło: IBTimes przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *