Samsung wypuszczając serię Galaxy Note stworzył zupełnie nową kategorię. Wraz z nowym urządzeniem zaoferował nam swój rysik S-Pen, który działa w połączeniu z ekranem dotykowym. Według zgłoszenia patentowego opublikowanego przez spółkę w Korei Południowej, Samsung ma zamiar w przyszłych rysikach S-Pen użyć technologii ultradźwiękowej.

Patent opisuje funkcjonowanie rysika przy użyciu fal ultradźwiękowych, gdzie fale będą odbierane przez cztery czujniki umieszczone w każdym rogu na przodzie smartfona. Używając tej technologii, może okazać się, że czujniki dotykowe na ekranie będą niepotrzebne, co w rezultacie wpłynie na niski koszt produkcji oraz na zastosowanie cieńszego wyświetlacza. Mówi się o tym, że jeśli Samsung wykorzysta ten patent w nadchodzącym Galaxy Note to przełoży się na smukłość phabletu.

Samsung produkując S-Pen, który używałby technologię ultradźwiękową nie byłby pierwszym producentem, ponieważ to Qualcomm zaprezentował na początku tego roku tablet, w raz z rysikiem o podobnej funkcjonalności. Zważając na to, że wersja Galaxy Note 4 zasilana przez Snapdragona 805 ma pojawić się na targach IFA 2014 w Berlinie, można przypuszczać, że taki rysik pojawi się w kolejnym flagowym tabletofonie. A kto wie, może nawet w jednej z odmian Galaxy Note 4.

Byłoby super, jeśli Samsung faktycznie dąży do wdrożenia technologii ultradźwiękowej w nadchodzących urządzeniach w najbliższym czasie. Bo jak wiadomo, nie zawsze złożenie patentu wiąże się z tym, że rozwiązanie ujrzy światło dzienne. A Wy chcielibyście, aby taka futurystyczna technologia pojawiła się w Samsungu Galaxy Note 4? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: KIPRIS przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Technologia ultradźwiękowa w rysiku S-Pen od Galaxy Note 4?”

 • Piotrek
  15 lipca 2014 at 12:21

  Po co to komu?

 • mistgras
  15 lipca 2014 at 13:26

  Jeszcze nie wiadomo do czego ta technologia będzie dokładnie służyć, wiec musimy poczekać na więcej szczegółów, aby oceniać czy to się komuś przyda czy też nie.

 • tomsiw
  15 lipca 2014 at 13:31

  Jeśli ultradźwięki to co z dotykiem? Nie wieżę, że samsung zdecyduje się na urządzenie obsługiwane tylko i wyłącznie ultradźwiękowym rysikiem. Z kolei połączenie obu technologii nie dałoby rezultatu w postaci obniżenia kosztów i zmniejszenia rozmiarów. Poza tym, rysik emitujący ultradźwięk musiałby być zasilany a to wiązałoby się z kolejnymi problemami (elektronika i głośnik w rysiku, no i akumulator zasilający to wszystko non stop). Znacznie łatwiej, taniej i logiczniej, byłoby zastosowanie innej technologii, bazującej na magnetyzmie lub innej nie wymagającej żadnej emisji technologii.

  • 19 lipca 2014 at 18:28

   Z dotyku nie zrezygnuje. To będzie pierwsze tego typu urządzenie. Najpierw musi zbadać rynek. Pewnie będzie można wykorzystywać obie funkcje czyli dotyk i ultradźwięk na przemienne