Pierwszy komercyjny smartfon Samsunga z systemem Tizen ujrzał światło dzienne na początku czerwca tego roku i chyba nikt tak do końca się tego nie spodziewał, bo premiera urządzenia była kilkukrotnie przekładana. W końcu smartfon się pojawił, ale niczym nie zaskoczył, no może poza samym Tizenem na pokładzie i delikatnie innym wyglądzie. Smartfon nadal jest trudno dostępny w wielu rejonach świata, ale dobrze, że możemy chociaż zobaczyć jak wygląda… i to w złotym kolorze.

Do tej pory pierwszy smartfon z Tizenem mogliśmy zobaczyć tylko na zdjęciach prasowych, ale dzięki jednemu z zagranicznych serwisów widzimy jak prezentuje się w rzeczywistości. Szczerze powiedziawszy nie przepadam za złotymi wariantami urządzeń, ale widać, że producenci ostatnio upodobali sobie ten kolor. W tej grupie jest Samsung, co można było zobaczyć przy okazji wariantów kolorystycznych Galaxy S5 (jest czarny, biały, niebieski i właśnie złoty)  czy w przypadku nowych tabletów Galaxy Tab S, które mają złote akcenty.

Serwis TizenExperts opublikował kilka zdjęć złotego smartfonu Samsung Z, za którym osobiście nie przepadam, ale warto zaznaczyć, że smartfon w takich barwach o wiele lepiej prezentuje się na żywo niż na renderach. Zdjęcia zostały wykonane na konferencji Tizen Developer Summit Russia 2014. Można zauważyć, że złota jest nie tylko tylna, przypominająca skórę klapka, ale też ramka biegnąca wokół całego telefonu. Złota jest też otoczka fizycznego przycisku Home. Dla przypomnienia napiszę jeszcze, że obok złotego wariantu Samsung Z można spotkać w kolorze czarnym.

Samsung Z to smartfon z 4,8-calowym ekranem HD, którego napędza czterordzeniowa jednostka o taktowaniu 2,3 GHz razem z 2 GB pamięcią RAM. Smartfon może też pochwalić się 8-megapikselową matrycą głównego aparatu, baterią o pojemności 2600 mAh, wsparciem LTE Cat.4, a także większością funkcji i rozwiązań, które znamy z Galaxy S5 – skaner odcisków palców, Download Booster, tryb oszczędzania energii czy pulsometr. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Tizen w wersji 2.2.1.

źródło: TizenExperts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Zobaczcie jak wygląda złoty Samsung Z z systemem Tizen”

 • kaz
  18 lipca 2014 at 12:00

  Niech samsung to rozwija, następne będą lepsze.

  • 18 lipca 2014 at 13:48

   Wiadomo 🙂 Pierwsze koty za płoty jak to się mówi 😀

 • Jacek
  18 lipca 2014 at 20:24

  Dupa to samo było z systemem Bada i co miałem Wave 3 wykonanie takie ze łeb urywało ale co z tego jak system do niczego z Tizenem będzie to samo.