Samsung Galaxy S4 Mini Duos został wprowadzony na rynek w drugim kwartale ubiegłego roku. Jest to mniejsza wersja Samsunga Galaxy S4, który był tak rozchwytywany przez konsumentów, że sprzedał się w milionowych egzemplarzach bijąc rekord poprzednika, czyli Galaxy S III. Galaxy S4 Mini Duos jest smartfonem ze średniej półki i jak sama nazwa wskazuje, wariantem z dodatkowym slotem na kartę SIM. Chodzą słuchy, że smartfon właśnie otrzymał aktualizację do KitKata.

Samsung Galaxy S4 mini w wersji Duos charakteryzuje się tymi samymi parametrami co wersja standardowa tego smartfonu. Jest 4,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD (960×540 pikseli), dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 z zegarem o taktowaniu do 1,7 GHz, grafika Adreno 305, 1,5 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło też aparatu 8 Mpix i przedniej kamerki 1,9 Mpix, a także systemu Android, który od teraz będzie dostępny w smartfonie w nowej wersji.

Samsung Galaxy S4 Mini Duos o numerze GT-I9192 po około roku dostał Androida 4.4.2 KitKat. Aktualizacja jak na razie jest dostępna tylko i wyłącznie w Rosji, więc jeśli posiadacie smartfon od naszego sąsiada ze wschodu, to powinniście na przestrzeni kilku dni otrzymać powiadomienie o aktualizacji. Chyba, że już otrzymaliście? Niestety użytkownicy z innych krajów będą musieli jeszcze trochę poczekać. Co najgorsze, wersja Duos smartfonu nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, więc użytkownicy Galaxy S4 mini aby zobaczyć zmiany jakie wprowadza KitKat muszą wstrzymać się do czasu aż aktualizację otrzyma wariant GT-I9195.  Nowe oprogramowanie zostało oznaczone numerem I9192XXUCNG2.

Zastanawiające jest to, że południowokoreański producent ciągle zwleka z aktualizacją dla zwykłego Galaxy S4 mini, czyli właśnie wspomnianego wariantu z numerem GT-I9195. Smartfon nadal posiada Androida 4.2 Jelly Bean, który wartałoby zastąpić czymś nowszym. Warto tutaj wspomnieć, że oprócz wersji Duos jest także Galaxy S4 mini Black Edition, który dostał już najnowszego Androida w połowie czerwca.

Jeśli posiadacie Samsunga Galaxy S4 Mini Duos to dajcie znać jak sprawuje się nowy system i co wprowadza aktualizacja.

źródło: SamMobile przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy S4 mini Duos dostaje KitKata”

  • Bartosz Skraburski
    19 lipca 2014 at 22:21

    Mam s4 mini black edition i nadal mam 4.2.2 a mamy połowe lipca

    • 20 lipca 2014 at 13:00

      Może masz brandowanego? Jeśli nie to trzeba czekać, bo Samsung regionami wypuszcza aktualizacje