Samsung Galaxy S5 został pokazany światu 24. lutego na targach MWC 2014 w Barcelonie. Niespełna półtora miesiąca po globalnej premierze, Galaxy S5 został oficjalnie zaprezentowany w Polsce. Najnowszy flagowiec w dniu premiery cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co pokazywały liczne materiały umieszczone na stronach poświęconych mobilnej technologii i nie tylko. Teraz docierają do nas informacje, jakoby wersja Galaxy S5 Duos, czyli wersja z dwoma slotami na kartę SIM miałaby zawitać na międzynarodowe rynki.

Jak wiadomo, Samsung Galaxy S5 Duos LTE o numerze kodowym SM-G9009D od kwietnia jest dostępny na rynku Azjatyckim, a dokładniej w Chinach. Najnowsze informacje jakie docierają do nas, mówią o tym, że Galaxy S5 Duos ma również pojawić się na rynkach międzynarodowych, w tym także w Polsce. Wczoraj piąta generacja Galaxy S pojawiła się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Katarze. Smartfon w tych krajach został wyceniony na AED 2749, co po dzisiejszym kursie daje nam około 2280 złotych. Niestety nie wiadomo na ile zostanie wyceniony Galaxy S5 Duos w Polsce.

Samsung Galaxy S5 Duos posiada podzespoły takie same co jego międzynarodowa wersja bez dwóch miejsc na SIM, ale delikatnie różni się wagą. Specyfikacja obejmuje wyświetlacz o przekątnej 5,1″ wykonany w technologii Super AMOLED, na którym obraz prezentowany jest w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 801 o częstotliwości taktowania 2,5 GHz, który wspierany jest przez 2-gigabajtową pamięć operacyjną RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, 16-megapikselowy aparat, wodoszczelną obudowę, certyfikat IP67, czy też czujnik tętna.

Samsung Galaxy S5 Duos
Samsung Galaxy S5 Duos / fot. raya

 

Co myślicie o pojawieniu się tej wersji Galaxy S5 w Polsce? Czy ten wariant odniesie sukces na naszym rynku? I jak myślicie, jaka może być cena Galaxy S5 w wersji na dwie karty SIM?

Aktualizacja

Dzisiaj na portalu społecznościowym Twitter, podczas godziny z rzecznikiem, Olaf Krynicki zdementował plotki odnośnie pojawienia się Samsunga Galaxy S5 Duos w Polsce. Potwierdził natomiast, że chodzi o Samsunga Galaxy S5 Duos mini, który w najbliższym czasie pojawi się na polskim rynku.

źródło: Carrefour, Raya przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy S5 Duos zmierza do Polski? (to jednak S5 mini Duos!)”

 • Kozo
  23 lipca 2014 at 11:09

  „Jerzy Łabuda (PR Specialist działu Telcom & Photo) potwierdził, że dane podane przez GSMArenę nie są dokładne. Owszem, Samsung ma zamiar wprowadzić na nasz rynek nowego Dual SIM-a, ale nie będzie to S5 Duos LTE. Wkrótce w Polsce może zadebiutować Galaxy S5 mini w wersji dwie karty SIM.”

  żródło : http://komorkomania.pl/1894,galaxy-s5-na-dwie-karty-sim-wkrotce-w-polsce

  • 23 lipca 2014 at 12:39

   Tak wiemy. Dowiedzieliśmy się dzisiaj o tym również i wpis zostanie poprawiony 🙂