Samsung Galaxy S5 jest już na rynku od pięciu miesięcy i nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Samsung na pewno jest zadowolony z tego powodu. Nie dziwi to, ponieważ piąta generacja Galaxy S jest jednym z najlepszych smartfonów na rynku. Posiada wiele ciekawych i przydatnych funkcji, których na próżno szukać u konkurencji. Posiadacze Galaxy S5 mają dzisiaj kolejny powód do radości – smartfon doczekał się kolejnej aktualizacji.

Jak informują zagraniczne media, europejska wersja Samsunga Galaxy S5 o nazwie kodowej SM-G900F dostała dzisiaj aktualizację poprawiająca ogólną wydajność urządzenia, którą można pobrać przez OTA. Mowa tutaj o aktualizacji dla brytyjskich użytkowników Samsunga Galaxy S5. Jest to już druga główna aktualizacja dla najnowszego flagowca Samsunga. Aktualizacja składa się z dwóch części. Pierwsza część zawiera plik o pojemności 194 MB, a druga, która instaluje się bezpośrednio po pierwszej, ma pojemność 1 MB. Obie aktualizacje poprawiają wspomnianą wydajność urządzenia. Po zainstalowaniu, nowa wersja oprogramowania będzie oznaczona jako XXU1ANG2, a smartfon wciąż będzie pracować na Androidzie 4.4.2 KitKat.

Zagraniczne portale sugerują również, że tak duży rozmiar aktualizacji, poza wydajnością, wnosi coś jeszcze, ale jak dotąd nie udało im się znaleźć co to może być. Niemniej jednak, jak donoszą redaktorzy z zagranicy, ich „Piątka” trochę przyspieszyła, co z pewnością ucieszy użytkowników. Jak wspomniałem, aktualizacja jest dostępna jak na razie w Wielkiej Brytanii. Użytkownicy z innych krajów, w tym z Polski, muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dostarczenie aktualizacji dla innych regionów przez Samsunga może zając od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Dajcie znać w komentarzach, jeśli u Was pojawi się wspomniana aktualizacja.

źródło: AndroidCentral

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Europejska wersja Samsunga Galaxy S5 otrzymuje kolejną aktualizację”

 • Krzysiek
  23 lipca 2014 at 22:23

  Proboje znalesc juz download zeby wgrac angielska wersje ale nie potrafie znalesc. Ciekawe czy bedzie mozna dostac samo uptade; jak ktos ma roota, czy trzeba caly rom wgrywac. mam podkrecony stock rom do 2.8Ghz i nie wiem czy bede aktualizowal. Ogolnie ciesze sie ze samsung dziala w kierunku s5tek.

 • aplauz
  24 lipca 2014 at 14:48

  Ponoć aktualizacja zmniejsza ilość dostępnego RAMu do 1.67GB

 • Slawek
  30 lipca 2014 at 12:42

  Idzie aktualizacja, Play

  • Slawek
   30 lipca 2014 at 12:47

   Prawie 198MB…