Wygląda na to, że dzień bez informacji na temat Samsunga to dzień stracony. Ale może to i dobrze, bo przynajmniej mamy o czym Was informować. W sieci pojawiły się kolejne wieści o nowym produkcie koreańskiego giganta technologicznego. Mowa o następcy Galaxy Mega 5.8 i Galaxy Mega 6.3, czyli Galaxy Mega 2.

Urządzenie zostało oznaczone jako SM-G750A i jest odmianą modelu SM-G7508. Jak wiadomo takie urządzenie wyciekło już kilka miesięcy temu, ale wtedy mówiło się, że jest to Galaxy S5 mini. Dzisiaj z ujawnionych informacji dowiadujemy się, że nie jest to wcale S5 mini, a zdecydowanie coś większego, czyli Galaxy Mega 2. Według dokumentów Federalnej Komisji Łączności, gdzie został dostrzeżony wspomniany tabletofon, dowiadujemy się o wymiarach, które wynoszą 164,4 x 85 mm. Wynika zatem, że Galaxy Mega 2 jest nieco większy od Galaxy Mega 5.8 (162,6 x 82,40 mm), ale mniejszy niż Galaxy Mega 6.3 (167,6 x 88 mm). Wszystko by się zgadzało, bo druga generacja Galaxy Mega ma posiadać 5,9-calowy wyświetlacz HD.

Istnienie Galaxy Mega 2 SM-G750A potwierdza także Samsung za pośrednictwem Profilu User Agent, który jest dostępny na stronie internetowej. W każdym razie, jeśli wierzyć dotychczasowym informacjom, to smartfon powinien posiadać wspomniany 5,9-calowy ekran HD w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, 2 GB pamięci RAM, główny aparat o rozdzielczości 12 Mpix i przedni 5 Mpix, a to wszystko wspierane będzie przez Androida w wersji 4.4 KitKat.

Jeśli takie urządzenie pojawi się w sklepach to będzie to krok w dobrą stronę, ponieważ ekran zastosowany w Galaxy Mega 2 jest lepszy od ekranu w ubiegłorocznym modelu Galaxy Mega 5.8 (960 x 540 pikseli), który woła o pomstę do nieba. Połączenie tak dużej przekątnej z niską rozdzielczością dawało niespełna 190 ppi. Jeśli Galaxy Mega 2 pojawił się w Federalnej Komisji Łączności, to jest duża szansa, że Koreańczycy już za niedługo pokażą światu tabletofon z 5,9-calowym ekranem. Czekacie na taki smartfon?

źródło: FCC, Samsung przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *