W ciągu ostatnich kilku miesięcy byliśmy stale zalewani nowymi informacjami o nowym urządzeniu Premium firmy Samsung. Na początku uważano, że jest to wariant Galaxy S5 wykonany z metalu, ale obecnie wiadomo już, że jest to zupełnie nowe urządzenie – Samsung Galaxy Alpha. Do tej pory ujawniane dane odnośnie specyfikacji smartfona były nieoficjalne. Dzisiaj do sieci przedostała się domniemana specyfikacja i cena dzięki ofercie przedsprzedaży.

Ostatnio informowaliśmy Was, że dzięki benchmarkowi AnTuTu wyciekła już prawdopodobna specyfikacja smartfonu. Wtedy pisaliśmy o 4,8-calowym ekranie o rozdzielczości HD. Dzisiaj dzięki brytyjskiemu sprzedawcy Mobilefun smartfon Galaxy Alpha pojawił się w przedsprzedaży, a co za tym idzie na stronie tej została ujawniona cena smartfonu i jego specyfikacja, bliższa tej ostatecznej. Oferta została szybko usunięta ze strony, co było do przewidzenia, ale na szczęście zachodni redaktorzy zdążyli zobaczyć dane o smartfonie. Galaxy Alpha w wersji 32 GB został wyceniony przez sprzedawcę na 549 funtów, co po przeliczeniu na złotówki daje nam około 2874 złotych. Dosyć sporo, zważywszy na to, że chociażby Galaxy S5, który ma lepszą specyfikację można kupić już za trochę ponad 2 tysiące. Jeśli cena okaże się prawdziwa to Samsung może mieć spory problem ze sprzedażą, zważając też na fakt, że Alpha miał zaskoczyć ceną. Póki co to zrobił, ale nie o takie zaskoczenie nam chodziło.

Wróćmy jednak do specyfikacji. Według brytyjskiego sprzedawcy Mobilefun Samsung Galaxy Alpha ma posiadać 4,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli, co daje nam 320 pikseli na cal. Smartfon ma posiadać wsparcie LTE oraz łączność Wi-Fi, Bluetooth 4.0 (EDR, LE), GPS czy microUSB. Do wykonywania zdjęć posłuży 12 Mpix aparat główny z autofokusem i lampą błyskową LED, a do autoportretów wykorzystamy aparat 2,1 Mpix. Smartfon będzie dysponował 32-gigabajtową pamięcią.

Samsung Galaxy Alpha - przedsprzedaż
Samsung Galaxy Alpha – przedsprzedaż / źródło: Mobilefun

 

Niestety nie było żadnej informacji na temat daty wydania smartfonu oraz czy Galaxy Alpha posiada gniazdo na kartę pamięci. Pojawienie się urządzenia w sklepie, nawet przez chwilę, pokazuję, że premiera może być coraz bliżej. Oczywiście do tych informacji należy podchodzić z dystansem, gdyż są to również nieoficjalne informacje, ale coraz bliższe prawdy. Samsung Galaxy Alpha ma prawdopodobnie zostać pokazany światu w środę 13. sierpnia.

Źródło: TheInquirer przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *