Wygięty, elastyczny, giętki ekran – jak to jeszcze rok temu futurystycznie brzmiało. Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o plotkach, że Samsung zamierza wykorzystać nową technologię wygiętych wyświetlaczy w smartfonach, aby potem po dwóch dniach poinformować Was o premierze smartfona z wygiętym wyświetlaczem, który przybrał nazwę Galaxy Round, o którym więcej przeczytacie tutaj. Jest to pierwsze urządzenie Samsunga z zakrzywionym 5,7-calowym wyświetlaczem Super Flexible AMOLED, którego rozdzielczość to Full HD. Niestety, ale Galaxy Round nie cieszył się sporym zainteresowaniem konsumentów. W ostatnim czasie do sieci przedostały się informację, jakoby Koreańczycy nie zrezygnowali z prac nad zakrzywionymi wyświetlaczami. Było to do przewidzenia, ponieważ Samsung jest firmą, która się tak łatwo nie poddaje.

Jak donoszą południowokoreańskie media ZDNet, Samsung rozpoczął testy całkiem nowego, prototypowego smartfona, który cechuje się tym, że wyświetlacz nachodzi na boczne krawędzie, co sprawia, że urządzenie nie posiada bocznych ramek. Oznacza to, że ekran dotykowy, który będzie nachodził na boki telefonu, pozbawi urządzenie przycisków bocznych, które znamy ze zwykłych telefonów komórkowych. ZDNet donoszą także, że na razie nie wiadomo nic odnośnie tego, czy Samsung będzie produkować nowe telefony masowo dla większości krajów, czy zdecyduje się na ograniczenie dostaw dla krajów rozwiniętych jako Premium Edition.

Zagięty ekran zachodzący na bok urządzenia
Zagięty ekran zachodzący na bok urządzenia / źródło: galaxyclub.nl

 

Pewne jest to, że Samsung pracuje nad tego typu wyświetlaczami już od dłuższego czasu, co potwierdzają złożone przez Koreańczyków wcześniejsze zgłoszenia patentowe odnośnie tej technologii. Nasuwa się pytanie, czy po zbyt małym sukcesie sprzedaży Galaxy Round (patrząc na wyniki sprzedaży konkurencji, czyli LG G Flex), Samsung ma zamiar wydać kolejne urządzenie z wygiętym wyświetlaczem? Jestem przekonany, że tak i jest to tylko kwestia czasu. Samsung nie powiedział ostatniego zdania w tej kwestii i w najbliższej przyszłości zobaczymy smartfona z wygiętym ekranem. Będziemy bacznie się przyglądać na IFA 2014 w poszukiwaniu prototypów.

A Wy czekacie na smartfon z zakrzywionym ekranem od koreańskiego producenta?

źródło: BGR przez ZDNet Korea

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *