Jak wiemy dzisiaj Samsung oficjalnie zaprezentował smartfon Galaxy Alpha. Smartfon zdecydowanie wyróżniać się będzie grubością, która wynosi 6,7 mm oraz metalową ramką okalającą urządzenie. Więcej na temat wyglądu i specyfikacji przeczytacie w naszym wcześniejszym wpisie. W tym artykule skupię się na wyświetlaczu Super AMOLED jaki został umieszczony w Galaxy Alpha, który jak się okazuje, jest jeszcze lepszy.

Według pierwszych zagranicznych testów 4,7-calowego wyświetlacza Super AMOLED o rozdzielczości HD w Samsungu Galaxy Alpha możemy zaobserwować wyraźną poprawę w stosunku do istniejących wyświetlaczy Super AMOLED, jak ten, który jest w Galaxy S5 mini. Największą poprawą w wyświetlaczu Galaxy Alpha jest bardziej dokładne odwzorowanie skali szarości. Wyświetlacz w Galaxy Alpha jest w stanie wyświetlić „prawdziwy” szary kolor dzięki swojej zdolności do znalezienia dobrej równowagi pomiędzy trzema intensywnymi kolorami podstawowymi – czerwonym, niebieskim i zielonym. Jasność także została zwiększona, choć nadal jest niższa niż w Galaxy S5 i wynosi 327 nitów. Poprawiła się również paleta kolorów, która w Galaxy Alpha osiąga wartość 2.24, co jest blisko optymalnej wartości 2.2, która jest uważana za standard branżowy, a odwzorowanie kolorów jest także bliskie palecie barw sRGB. Oczywiście każdy będzie mógł sobie wybierać spośród różnych trybów ekranu, aby dostosować wyświetlanie barw do swoich potrzeb.

Samsung Galaxy Alpha nie jest flagowym urządzeniem Koreańczyków i wyświetlacz nie będzie oferować takich samych doświadczeń co ekran w Galaxy S5 czy tabletach Galaxy Tab S, ale możemy śmiało powiedzieć, że rozwój AMOLED’ów idzie w dobrym kierunku. Cieszy też fakt, że Samsung nie skupił się tylko na metalowej obudowie, co z resztą zostało wymuszone przez rynek, ale także ulepszył swój wyświetlacz. Jest to dobra informacja, bo już niedługo premiera Galaxy Note 4, w którym też pojawi się AMOLED o rozdzielczości sporo wyższej.

źródło: Hi-Tech przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy Alpha z jeszcze lepszym ekranem Super AMOLED”

  • Graf
    14 sierpnia 2014 at 10:37

    „Poprawiła się również paleta kolorów, która w Galaxy Alpha osiąga wartość 2.24, co jest blisko optymalnej wartości 2.2”
    Eee… a nie chodzi o współczynnik gamma?