Swego czasu informowaliśmy Was, że Samsung wprowadził na rynek Indyjski low-endowe smartfony, takie jak Galaxy Star 2 Plus i Galaxy Ace NXT. Dzisiaj z Azji docierają do nas kolejne wieści o nowym low-endowym urządzeniu – o Samsungu Galaxy S Duos 3.

Sądzi się, że Samsung prawdopodobnie wprowadzi Galaxy S Duos 3 bardzo szybko na rynek i całkiem możliwe, że w pierwszej kolejności będzie to rynek Indyjski. Dlaczego akurat ten rynek? Ponieważ smartfon pojawił się w ofercie w jednym ze sklepów w Mumbaju (dawniej Bombaj).

Źródłem przecieku jest to samo źródło, które wcześniej ujawniło istnienie Samsunga Galaxy Ace NXT przed jego oficjalnym wprowadzeniem na rynek Indyjski, więc całkiem możliwe, że i w tym przypadku będzie podobnie i już niedługo oficjalnie poznamy Galaxy S Duos 3. Co ciekawe, nowy Galaxy S Duos 3 ma bardzo podobny numer modelu co Galaxy Ace NXT. Ten pierwszy został oznaczony numerem SM-G313HU, a drugi SM-G313H.  Więcej o specyfikacji i wyglądzie Galaxy Ace NXT przeczytacie w naszym osobnym wpisie klikając tutaj.

Skupmy się jednak na głównym bohaterze tego wpisu, czyli na Samsungu Galaxy S Duos 3. Jak sama nazwa wskazuje smartfon będzie posiadał dwa sloty na kartę SIM oraz 4-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 480 x 800 pikseli, aparat główny w rozdzielczości 5 Mpix z lampą błyskową LED i aparat przedni w rozdzielczości VGA. Reszta specyfikacji obejmuje czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz (nie wiadomo jakiego producenta), wspomagany przez 512 MB pamięci operacyjnej RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, z czego tylko 2.1 GB będzie dostępne dla użytkownika. Na temat slotu na kartę microSD nic nie wiadomo, ale Samsung jest znany z tego, że produkuje smartfony z wejściem na kartę pamięci i są duże szanse, że Galaxy S Duos 3 taką opcję będzie posiadał. Poza tym smartfon będzie obsługiwał łączność HSDPA, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS i posiadać ma radio FM, a pracować ma w oparciu o Androida 4.4 KitKat. Energii ma dostarczy bateria o pojemności 1500 mAh.

Samsung Galaxy S Duos 3
Samsung Galaxy S Duos 3 / fot. @MAHESHTELECOM (Twitter)

 

Według przecieku, Samsung Galaxy S Duos 3 w Indiach ponoć został wyceniony na INR 8590, co po przeliczeniu daje nam około 454 złotych. Na temat dostępności tego urządzenia na rynku europejskim nic nie wiadomo, całkiem możliwe, że będzie dostępny tylko w Indiach.

Jak widać Samsung chce zalać rynek Indyjski urządzeniami z najniższej półki cenowej. Z drugiej strony, gdyby w Azji takie smartfony się nie sprzedawały to Koreańczycy by ich po prostu nie produkowali. Niemniej jednak, im większy wybór dla klienta tym lepiej.

A Wy co sądzicie o tworzeniu smartfonów z taką specyfikacją?

źródło: @MAHESHTELECOM (Twitter) przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *