Jak wiemy Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany w lutym na targach MWC, a wszedł na rynek na całym świecie w kwietniu. Jak dotąd firma Samsung nie poinformowała nas ile sztuk smartfonów Galaxy S5 zostało sprzedanych na całym świecie. Koreańczycy podali tylko, że w ciągu 25 dni zostało wysłanych na rynek 10 mln sztuk tego urządzenia. Wiemy też, że Samsung miał nadzieję sprzedać około 35 milionów sztuk swojego najnowszego flagowca z serii S jeszcze w tym roku. Wczoraj Samsung poinformował, że sprzedał 1 mln Galaxy S5 i to tylko w jednym kraju.

Postawiony cel przez południowokoreańskiego producenta wydaje się być bardzo możliwym do wykonania. Z przekazanych informacji od Samsunga dowiadujemy się, że Koreańczycy sprzedali milion smartfonów Galaxy S5 w samych Niemczech. Jest to pierwszy raz kiedy Samsung mówi o konkretnych liczbach sprzedaży Galaxy S5 dla innego kraju niż Korea Południowa.

Co ciekawe, koreański gigant technologiczny postanowił uczcić wspomniany wynik w postaci kuponu o wartości 500 euro dla kupującego milionowy egzemplarz najnowszego przedstawiciela serii S. Muszę przyznać, że kwota robi na mnie wrażenie, a Samsungowi należą się gromkie brawa za takie akcje. Inni producenci powinni brać przykład od Koreańczyków.

Jak już wspomniałem, Samsung Galaxy S5 jest na rynku od kwietnia i swoje pięć minut już miał. Ale to nie zmienia faktu, że jest on nadal bardzo dobrym smartfonem, w końcu to najnowszy flagowiec z serii S. Teraz Galaxy S5 będzie miał jeszcze większą konkurencję w postaci iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz niedawno zaprezentowanego Samsunga Galaxy Note 4. Więcej o Galaxy S5 przeczytacie w naszych wcześniejszych wpisach.

Milion sprzedanych Galaxy S5 w Niemczech
Milion sprzedanych Galaxy S5 w Niemczech / fot. All About Samsung

 

Milion sprzedanych egzemplarzy Galaxy S5 w Niemczech to dobry wynik? Czy nie robi on na Was wielkiego wrażenia?

źródło: AllAboutSamsung przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *