To, że Samsung szykuje dla nas nową serię smartfonów nawiązującą do Samsunga Galaxy Alpha nie jest już dla nikogo tajemnicą. Mowa tutaj oczywiście o serii A, która ma być bardzo podobna do wyglądu i specyfikacji wspomnianego smartfonu. Do sieci przedostało się już dosyć sporo informacji i wiemy na temat Samsunga Galaxy A5 (SM-A500) nieco więcej. Poznaliśmy między innymi jego specyfikację oraz wygląd. Dzisiaj do sieci przedostała się informacja, która potwierdza istnienie Samsunga Galaxy A7.

Na indyjskiej stronie Zauba poświęconej importowi i eksportowi dostrzeżono kolejny model z rodziny A, który został dostarczony do Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsunga w Indiach. Jest nim Samsung Galaxy A7 o nazwie kodowej SM-A700. Niestety nie wiemy nic na temat specyfikacji tego urządzenia poza tym, że w fazie testów urządzenie pracuje w oparciu o Androida 4.4.4 KitKat. Możemy jedynie spekulować na podstawie numeru modelu, że będzie to większa wersja Galaxy A5 z większym ekranem i z lepszą specyfikacją i skoro ma być to model z serii A to bardzo możliwe, że będzie posiadał metalową ramkę. Mówi się także o tym, że seria A ma być w całości oparta na nowych 64 bitowych SoC.

Samsung Galaxy SM-A700 ma być dostępny w wariantach: A-700F/H/D/G/M i w wersji SM-7009, która jest dedykowana na rynek Chiński i będzie to prawdopodobnie Dual Sim. Smartfon ma być dostępny w aż sześciu kolorach – czarnym, białym, niebieskim, złotym, srebrnym i różowym.

Samsung Galaxy A7 na stronie Zauba
Samsung Galaxy A7 na stronie Zauba / fot. Zauba

 

Widać, że Samsung pracuje nad kilkoma wersjami najnowszej rodziny A i uważam, że jest to dobry ruch ze strony Koreańczyków. Wypuszczając kilka wersji smartfonów dają przyszłym konsumentom wybór. Mam tylko nadzieję, że specyfikacja aż tak bardzo podobna nie będzie i jakaś jej część będzie wyróżniona na tle pozostałych urządzeń z tej serii oraz cena nie będzie zbyt wysoka.

źródło: Zauba, mobilemaniak przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *