Samsung Galaxy Note Edge w pierwszych ofertach przedsprzedażowych był horrendalnie drogi. Tysiąc euro, czyli ponad 4 tysiące złotych za sprzęt z zakrzywionym ekranem, który ma w pewnym sensie zbadać rynek to stosunkowo za dużo. Tymczasem na Wyspach kolejny sklep internetowy dodał to nietypowe urządzenie do swojej oferty. Cena co prawda jest niższa niż pierwsze wyceny, ale nadal zbyt wysoka, by każdy na taki sprzęt sobie pozwolił. 

Jaka by ta cena jednak nie była i tak większość zainteresowanych zakupem Galaxy Note Edge może mieć pewne problemy z jego zdobyciem. Koszt nowego Note’a z wygiętym ekranem na pewno będzie wyższy niż w przypadku Galaxy Note 4, ale tutaj sporna jest też kwestia jego dostępności. Jak już wcześniej informowaliśmy, Galaxy Note Edge będzie dystrybuowany w ograniczonej ilości, a pula na ten rok ma wynieść „tylko” jeden milion sztuk. Co więcej, wiele wskazuje na to, że w Polsce tego modelu w ogóle nie zobaczymy w sprzedaży.

Zawsze można kupić go poza granicami naszego kraju, a okazją do tego może być Wielka Brytania i sklep Clove. Galaxy Note Edge pojawił się w ofercie internetowego sklepu i został wyceniony na równe 650 funtów (541,67 funtów bez VAT’u). Co prawda, nigdy nie powinno się bezpośrednio przeliczać zagranicznych kwot na polskie złotówki, bo ostateczna cena po prostu może być inna, dlatego też taką kwotą nie można się ostatecznie sugerować. Nie mniej, po małej kalkulacji uwzględniając dzisiejszy kurs, cena wynosi niemal 3500 złotych.

Przedsprzedaż Galaxy Note Edge w Clove
Przedsprzedaż Galaxy Note Edge w Clove / fot. Clove

 

W Clove pojawił się również Galaxy Note 4, który od swojego „wygiętego” kolegi jest o 75 funtów tańszy. Czwartą generację tabletofonu Samsunga z 32-gigabajtową pamięcią wewnętrzną otrzymamy za 575 funtów (3080 zł). Co ciekawe, pierwsze dostawy przewidziane są na 13. października.

Przedsprzedaż Galaxy Note 4 w Clove
Przedsprzedaż Galaxy Note 4 w Clove / fot. Clove

 

źródło: Clove przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *