Samsung nie zamierza zwalniać tempa w tworzeniu kolejnych smartfonów sygnowanych swoim logo. W ostatni dzień września pisaliśmy o debiucie smartfona przeznaczonego do selfie od Koreańczyków. Mam na myśli Samsunga Galaxy Grand Prime, który pojawił się na rynku Indyjskim. Dzisiaj dotarły do nas wiadomości o kolejnym smartfonie z niższej półki, który w nazwie posiada słowo Prime.

Jak dowiadujemy się z zachodnich mediów, na chińskiej stronie TENAA zauważono nowy smartfon Koreańczyków, czyli Samsung Galaxy Core Prime. Co ciekawe smartfon pojawił się w kilku wersjach o oznaczeniu SM-G3606, G3608 i G3609. Wszystkie te modele zostały wyposażone w dwa sloty na kartę SIM. Dwa z nich posiada międzynarodową łączność LTE. Niestety TENAA nie ujawniła nic więcej na temat specyfikacji, ale jak to się mówi, co się odwlecze to nie uciecze.

Jak się okazuje jeden ze sprzedawców w Indiach, a dokładnie Flipkart, umieścił przedwcześnie na swojej stronie ofertę przedsprzedażową Samsunga Galaxy Core Prime o nazwie kodowej SM-G360, dzięki czemu mogliśmy poznać specyfikację i zobaczyć urządzenie na dokładniejszych zdjęciach. W chwili pisania tego artykułu oferta przez sklep została skasowana, ale na całe szczęście, co raz pojawi się w sieci to już tak łatwo z niej nie znika.

W opisie telefonu przez sklep pojawiła się informacja, że Core Prime nie będzie miał LTE, a posiadać będzie, nie dwa, a tylko jeden slot na kartę SIM. Reszta ujawnionej specyfikacji przez Flipkart mówiła o 4,5-calowym wyświetlaczu PLS LCD w rozdzielczości WVGA, 4-rdzeniowym procesorze nieznanego producenta o taktowaniu zegara 1,3 GHz,  1 GB pamięci operacyjnej RAM, 8 GB pamięci wbudowanej z możliwością jej rozszerzenia, 5 Mpix aparacie głównym i kamerce w rozdzielczości 2 Mpix. Urządzenie pracuje w oparciu o Androida 4.4 KitKat, a zasilany jest baterią o pojemności 2000 mAh. Smartfon ma mieć grubość 8,8 mm.

Smartfon Samsung Galaxy Core Prime został wyceniony przez Indyjskiego sprzedawcę na INR 8500, co po przeliczeniu daje nam około 460 zł. Trzeba jednak pamiętać, że są to niepotwierdzone informację przez Samsunga i należy do nich podchodzić z dystansem, gdyż specyfikacja może ulec jeszcze zmianie. Nie ma też informacji kiedy Galaxy Core Prime może zostać oficjalnie zaprezentowany, ale sądzi się, że będzie to już za niedługo. Ogólnie można powiedzieć, że Galaxy Core Primie jest dosyć podobny do Galaxy Core LTE i Galaxy Core Lite LTE.

Co sądzicie o tym wycieku? Myślicie, że właśnie taką specyfikację otrzyma Samsung Galaxy Core Prime?

źródło: Flipkart, TENAA przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *