Samsung Galaxy Note 3 to zeszłoroczny flagowiec koreańskiego producenta. Mimo, iż już ma swojego następcę, wciąż jest dobrą propozycją dla osób szukających niezwykle wydajnego i funkcjonalnego smartfonu. Osobiście posiadam go blisko rok i mogę powiedzieć szczerze, że jest godny polecenia. Aczkolwiek przez ostanie 12 miesięcy uwidoczniła się jedna poważna wada – ramka.
Jak zapewne wiecie, w Galaxy Note 4 mamy już do czynienia z metalowym wykończeniem, natomiast w tytułowym modelu znajdziemy malowane tworzywo sztuczne, które ma imitować aluminium. I tutaj tkwi sedno całej sprawy. Mimo, że bardzo dbam o swoje urządzenie z jego boków schodzi farba. Wbrew pozorom jest to bardzo irytujący problem, szczególnie dlatego, że mamy do czynienia ze smartfonem segmentu high-end. Oczywiście warto tutaj wspomnieć, iż podobny problem nękał poprzednika oraz Galaxy S III i Galaxy S4. Możliwe, że winę za całą sytuację ponosi tworzywo HyperGlaze, które zostało użyte do wykonania obudowy smartfonu. Niestety taki materiał jest lekki i słabo odporny na czynniki zewnętrzne, co można zauważyć na poniższych zdjęciach. Co ciekawsze, wyświetlacz oraz klapka od baterii są w stanie bardzo dobrym, nawet po „wizycie” na plaży. Moim zdaniem, jest to ogromny atut, który częściowo rekompensuje marnej jakości ramkę.
Najgorzej sytuacja wygląda w pobliżu złącz microUSB 3.0. To mnie w ogólne nie dziwi, bo nie zawsze udaje się zamontować kabel za pierwszym razem. Również w okolicy portu podczerwieni powstały ubytki w ramce, ale także przestrzeń nieopodal przycisku zasilania nie wygląda najlepiej. Jest to poważny mankament w niektórych egzemplarzach Galaxy Note 3. Co dziwniejsze, spasowanie całości stoi na bardzo wysokim poziomie i nie ma mowy o skrzypieniu czy trzaskach. A co do ramki, to po prostu spójrzcie sami w jakim jest stanie.
Trzeba przyznać, że jest to najpoważniejsza wada Note’a 3, po pod każdym innym względem smartfon jest świetny. W smartfonie, który do niedawna był flagowcem z rodziny Galaxy nie powinno być miejsca na takie mankamenty, ale na całe szczęście koreański producent mocno pracuje nad lepszymi rozwiązaniami. Sytuacja w Galaxy S5 wygląda dużo lepiej i bardzo ucieszył mnie też fakt, że w Galaxy Note 4, Samsung zdecydował się użyć metalowej ramki. Nie dość, że dodaje ona elegancji urządzeniu, to w dodatku zapewni lepszą wytrzymałość. Mam nadzieję, iż nowy flagowy tabletofon nie zawiedzie nas w tej kwestii. Zresztą po Galaxy Alpha można stwierdzić, że takie rozwiązanie spełni swoje zadanie, choć można mieć zastrzeżenia zeszlifowanych krawędzi, które mogą się rysować. Jednak na ostateczną opinię musimy się wstrzymać, gdy najnowszy tabletofon wpadnie w nasze ręce i sami będziemy mogli sprawdzić jak czas działa na metalową ramkę.
A jak wygląda ramka w Waszym Galaxy Note 3? Korzystacie z etui ochronnych? Jesteście zadowoleni z jakości wykonania tego telefonu? Dajcie znać w komentarzach.
Galaxy Note 3
Galaxy Note 3 ramka
Galaxy Note 3 wady
ramka
Ramka w Galaxy Note 3
Samsung
Samsung Galaxy Note 3
4 replies on “Problemy z ramką w Samsungu Galaxy Note 3”
Spigen note 3 hybrid, i wszystko jasne;-)
Mam to padlo. I telefon jest o 45gram ciezszy z tym. Jest kanciaty gruby o toporny. ODRADZAM! tylko fajnie wygląda. Jest mega nie praktyczny
Powiedzcie mi jak się zachowuję interfejs po prawie roku ? Wyraźnie spowolnił czy może nie jest tak źle ? Brakuje mu już mocy ? Pytam bo chce wybrać telefon dla mojej dziewczyny i zastanawiam się co wybrać Note 3 czy S5 a może Note 3 neo, co myślicie ? Jej wymagania: szybki (bo obecny SE neo V strasznie działa:) ), żeby jeszcze podziałał normalnie przez 2 lata i dobry aparat.
Co ty wygadujesz?. Nigdy gra na komorke nie dorowna grze konsolowej, nie ta półka cenowa, nawet jak note 8 udzwignie uncharted 3,to ktory developer zdecyduje sie wydac gre na komórki warta np 150 zl??bo chyba nie mowisz o popierdółce za pare euro..