Od dziś w sklepach Samsung Brand Store w całej Polsce można zamówić swojego Galaxy Note 4. Aby to zrobić należy wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł. Odebrać Galaxy Note 4 będzie można dopiero 24. października w sklepie. Niestety na tą chwilę nic do Note’a w przedsprzedaży nie jest dodawane, ale jak zapewnił mnie jeden z pracowników w sklepie Samsung Brand Store w Poznaniu, jest całkiem możliwe, że taki dodatek się pojawi. Musimy jednak podchodzić do tej wiadomości z dystansem. Dzisiaj dowiedzieliśmy się także, że oficjalna cena jaką przyjdzie nam zapłacić za najnowszy tabletofon od Samsunga jest taka sama jak w przypadku Galaxy Note 3 i wynosi 2999 zł.

Nie tak dawno pisaliśmy o pierwszych testach baterii w Galaxy Note 4, która nie zaskakiwała swoimi wynikami. Badaniu poddany został wariant z autorskim procesorem Samsunga – Exynos 5433, który wypadł słabiej nawet od Galaxy Note II w niektórych aspektach. Na szczęście kolejne testy zachodnich dziennikarzy pokazują, że jest nadzieja, że Galaxy Note 4 będzie działał dłużej.

Redaktorzy z PhoneArena spodziewali się, że w ich teście Galaxy Note 4 osiągnie podobny wynik co jego poprzednik. Okazało się, że Note cztery uzyskał czas 8h 43 min pracy na baterii poprawiając wynik Galaxy Note 3 ( 6h 8 min) i tym samym uplasował się na podium. Redaktorzy do pomiary wydajności baterii posłużyli się skryptem, który mógł zostać uruchomiony przy zmiennym obciążeniu, który symulował prawdziwe użycie smartfona przez cały czas przy jasności ekranu 200 nitów. Oznacza to, że przeciętny użytkownik powinien uzyskać wynik prawie dziewięciu godzin na baterii. Taki wynik powinien zapewnić energii na co najmniej półtora dnia lub więcej, jeśli włączymy tryb bardzo niskiego zużycia energii.

Czas pracy na baterii w Galaxy Note 4
Czas pracy baterii w Galaxy Note 4 / fot. PhoneArena

 

Niestety PhoneArena nie zdradził jaki procesor zasilał ich model, ale pewne jest, że wyniki są bardzo zadowalające. Samsung Galaxy Note 4 ustąpił miejsca tylko dwóm smartfonom jeśli chodzi o długość działania na baterii, ale za to uzyskał lepszy wynik odnośnie szybkości naładowania baterii. Jak wiadomo duży ekran i duża rozdzielczość – w tym przypadku 5,7-calowy ekran QHD – zużywa sporo baterii. Trzeba przyznać, że 8h i 43 minuty jest rekordem wśród smartfonów z tej kategorii. W Galaxy Note 4, 50% baterii naładujemy w 30 min. Więcej o tej funkcji dowiecie się z tego filmu jaki przygotował dla Was Robert.

Szybkość naładowania baterii w Galaxy Note 4
Szybkość naładowania baterii w Galaxy Note 4 / fot. PhoneArena

 

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Kolejne testy baterii w Galaxy Note 4. Jest dobrze!”

 • Belfegor
  11 października 2014 at 01:20

  a czy to nie jest przypadkiem tak, że im szybciej ładujemy baterię tym bardziej traci ona na żywotności?
  oby ta nowa funkcja nie sprawiła, że trzeba będzie baterię wymieniać co pół roku

  • 12 października 2014 at 14:24

   To będziemy mogli wstanie określić po jakimś czasie dopiero.

 • elw
  11 grudnia 2014 at 18:14

  a można wiedzieć z jakim procesorem Exynos czy Snapdragon 800 był testowany ten note 4