Kilka dni temu na wystawy sklepowe Samsung Brand Store’ów w całej Polsce, po raz pierwszy trafił najnowszy Samsung Galaxy Note 4. Tego urządzenia nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Czwarta generacja najpopularniejszego „phabletu” na rynku, naprawdę może się spodobać. To jednak nie jedyny flagowiec, który pojawił się w drugiej połowie tego roku. Jest jeszcze Xperia Z3 od Sony, która też robi bardzo dobre wrażenie. Zobaczcie jak oba telefony wyglądają obok siebie i co oferują.

Dzięki wprowadzeniu stylowej aluminiowej ramki w Galaxy Note 4, urządzenie nareszcie nie tylko posiada świetną specyfikację techniczną, ale i dobrze wygląda. Jeśli chodzi o „dopuszczalny” rozmiar smartfonów i granicę pomiędzy tym, co uznajemy za telefon, a tym co zalicza się jako tablet, to pierwszy Galaxy Note zrobił w tej kwestii prawdziwą rewolucję. Myślę, że to właśnie ogromna popularność tej serii sprawiła, że na rynku pojawiają się coraz większe urządzenia. Podczas gdy standardem rok temu były smartfony z ekranem o przekątnej wynoszącej między czterema, a pięcioma calami, dzisiaj flagowe urządzenia wielu producentów mają nawet 5,5 cali.

Muszę powiedzieć, że nowy Note zrobił na mnie ogromne wrażenie. Pomimo tego, iż w poprzednich latach urządzenia w tym rozmiarze traktowałem raczej jako ciekawostkę, tym razem było inaczej. Poczułem efekt procesu powolnego oswajania konsumentów do coraz to większych urządzeń, któremu sam podświadomie zostałem poddany. Podczas wizyty w Samung Brand Store w Poznaniu miałem ze sobą również testowy egzemplarz Sony Xperii Z3, która jest flagowym modelem japońskiego producenta. Jeszcze nigdy wcześniej żaden Note, nie miał tak wiele wspólnego z serią Z od Sony. W obu modelach głównym materiałem zastosowanym do budowy jest aluminium, każdy posiada świetną specyfikację techniczną oraz aparaty z ogromną ilością trybów, a różnice w ich rozmiarach są mierzone w milimetrach. Sporządziłem także materiał, w którym przedstawiłem Wam różnice w budowie oraz specyfikacji technicznej obu modeli i postarałem się zaprezentować najważniejsze funkcje. Zatem, miłego oglądania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Porównanie Galaxy Note 4 i Xperia Z3 – nigdy oba flagowe smartfony nie miały tyle wspólnego”

 • sarmatta
  13 października 2014 at 14:29

  W którym modelu aparat jest lepszy?
  Głównie chodzi mi o tryb AUTO bo nie mam zamiaru grzebać w manualu

  • marcin k
   23 października 2014 at 23:24

   sony ma auto tylko 8mb,nie jest źle ale tylko bez powiększania zrobionego zdjęcia,samsung pod tym względem błyszczy,szczegółowość zdjęć jest na wyższym poziomie,co do kolorów-opinie są różne,samsung lubi troszkę podbarwić,wszystko zależy od gustu,suma sumarum wg mnie 16 mega wygrywa z 20.7,szybko i sprawnie strzela foty,dobre foty(jest tu stabilizacja optyczna,mimo to w kiepskim świetle chyba nie ma szału),dla przykładu bardzo dobre porównanie jakości zdjęć jest na gsmarena, w tabeli specyfikacji dla danego modelu przy aparacie jest link do testowych zdjęć-takich samych dla wszystkich,można porównać 3 tel.(czy są one rzetelnie robione-nie wiem,ale zawsze to jakiś pogląd)

 • lelek
  22 października 2014 at 08:29

  Głównym materiałem nadal pozostaje plastik przynajmniej w przypadku samsunga bo aluminiowa jest tylko ramka ; D