Po dość licznych przeciekach na temat najnowszych smartfonów Samsunga z serii A, możemy Was poinformować, że Koreańczycy oficjalnie zapowiedzieli Galaxy A5 i Galaxy A3, kładąc kres wszystkim plotkom, które dotyczyły właśnie tych dwóch urządzeń w ciągu ostatnich miesięcy.

Nowe smartfony wchodzą w skład nowej serii Samsunga, czyli serii Galaxy A, która kierowana jest do młodych użytkowników, którzy szukają praktyczności i funkcjonalności. Oba smartfony prezentowane są jako jedne z najcieńszych urządzeń firmy Samsung. Grubość Galaxy A5 wynosi 6,7 mm, natomiast Galaxy A3 wynosi 6,9 mm. Warto tutaj przypomnieć, że nie tak dawno zaprezentowany Galaxy Alpha jest również cienkim smartfonem, którego grubość wynosi 6,7 mm. Zarówno Samsung Galaxy A5 jak i Galaxy A3 posiadają w całości metalową obudowę unibody.

Jak twierdzi Samsung, A5 i A3 są zoptymalizowane pod sieci społecznościowe, dzięki łączności LTE i przedniej kamerki w rozdzielczości 5-megapikseli, która ma umożliwić wykonanie ostrych, „żywych” zdjęć selfie.

Samsung Galaxy A5 został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli i napędzany jest przez czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz. Niestety nie wiemy jakiej firmy jest wspomniany procesor. Do robienia zdjęć posłuży 13 Mpix aparat i wspomniany już aparat przedni w rozdzielczości 5 Mpix. Pamięć operacyjna RAM w Galaxy A5 wynosi 2 GB, a pamięć wbudowana to 16 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD. Smartfon zasilać będzie bateria o pojemności 2300 mAh.

Co do Samsunga Galaxy A3, to wyposażony on jest w 4,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości 540 x 960 pikseli, w ten sam procesor co A5, 1,5 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, którą także można rozbudować za pomocą kart microSD. Natomiast zasilać urządzenie będzie bardzo słaba bateria o pojemności 1900 mAh.

Zarówno Galaxy A5 i Galaxy A3 pracują w oparciu o Androida w wersji 4.4.4 KitKat i będą dostępne w różnych wersjach kolorystycznych – Pearl White, Midnight Black, Champagne Gold, Platinum Silver, Light Blue i Soft Pink.

W pierwszej kolejności zakupić oba smartfony będą mogli na razie użytkownicy z Chin. Sprzedaż rozpocznie się jeszcze w listopadzie. Ile kosztują? Niestety oficjalne dane dotyczące cen nie zostały ujawnione przez Samsunga.

źródło: SamsungTomorrow przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *