Niedawno pisaliśmy o próbnej wersji Androida L dla Samsunga Galaxy S5. Była to jednak bardzo wczesna i mocno niedopracowana wersja najnowszego systemu od Google. Dziś dowiedzieliśmy się, że firma Samsung nie próżnuje i opracowała już kolejną odsłonę Lollipop’a dla swojego flagowca z serii Galaxy S. Nowa odsłona Androida został oznaczona kodem LRX02E i przynosi wiele pozytywnych zmian i udoskonaleń. 

Już na pierwszy rzut oka widać, że druga edycja testowego oprogramowania jest o wiele bardziej ulepszona od poprzedniej z numerem LRW58J. Nie ma już częstych przycięć systemu, a cały interfejs użytkownika działa o wiele płynniej i stabilniej. Duże wrażenie robi czas w jakim inżynierowie Samsunga wprowadzili stosowne poprawki, bo od wydania poprzedniej wersji minął niecały miesiąc. Biorąc pod uwagę tempo pracy nad nowym systemem bardzo prawdopodobna staje się informacja, że  Android 5.0 Lollipop dla Galaxy S5 powinien być udostępniony w grudniu. 

Oto kilka zmian jakie przynosi Android 5.0 Lollipop na Samsungu Galaxy S5:

  • czytnik linii papilarnych podobny do tego z Note’a 4,
  • nowa czcionka w niektórych aplikacja systemowych,
  • nowe animacje systemu,
  • galeria – nowe metody sortowania zdjęć,
  • ulepszone działanie odtwarzacza muzyki,
  • wyszukiwarka Google w oknie ostatnich aplikacji,
  • nowy wygląd ustawień.

Poniżej możecie zerknąć jeszcze na zrzuty ekranu, na których widnieją obie wersje Androida 5.0 Lollipop – ta wcześniejsza i aktualna – uruchomionego na Samsungu Galaxy S5. Można zauważyć, że system nabiera wyglądu i funkcjonalności, którą znamy z najnowszego Galaxy Note 4. Został zmieniony wygląd i umieszczenie niektórych elementów, ale to nie oznacza, że tak już zostanie. Nadal jest to oprogramowanie testowe, więc wiele może się zmienić. Miejmy nadzieję, że tylko na lepsze.

źródło: Sammobile.com 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *