Każdy słyszał o głośnym przejęciu działu mobilnego Nokii przez Microsoft. Amerykanie przejmując dział fińskiego producenta zajmujący się produkcją smartfonów z linii Lumia nabyli także wszelkie prawa patentowe oraz logo Nokia wraz z napisem Lumia. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że firma Microsoft zdecydowała się usunąć napis Nokia na swoich przyszłych urządzeniach, zastępując napisem Microsoft Lumia. Wtedy pojawiły się spekulację, że Amerykanie byli do takiego działania zobowiązani podpisując umowę z Nokią. Teraz pojawiły się pogłoski, że Nokia nie ma wcale zamiaru rezygnować z rynku smartfonów i zamierza powrócić z całkiem nowym pomysłem i w zupełnie nowym stylu – flagowym urządzeniem z systemem Android!

Z najnowszych informacji jakie docierają do nas zza wschodniej granicy wynika, że Nokia podobno planuje powrót do branży smartfonów. Nowa plotka pochodząca z Chin mówi o tym, że zespół Nokia ciężko pracuje nad smartfonem podobnym do N9, projektując zupełnie nowy flagowy smartfon, który ma działać na systemie Android. Niewątpliwie jest to dość interesująca wiadomość, lecz należy do niej podchodzić z dystansem. Pamiętajmy, że Microsoft ma prawa do używania loga Nokia przez najbliższe 10 lat.

Jeśli plotka jest rzeczywiście prawdziwa to z pewnością Nokia nie będzie czekała 10 lat, aby użyć swojego dawnego znaku rozpoznawczego i wprowadzi zupełnie nową nazwę. W ciągu tego czasu w technologii smartfonów z pewnością dużo się wydarzy i jeśli Nokia chce konkurować z innymi na tym polu musi wejść zdecydowanie szybciej. A jak wiemy, nic tak nie weryfikuje błędów w smartfonach jak sami użytkownicy.

Wiele osób zawsze mówiło (w tym i ja), że smartfony od Nokii fajnie wyglądają i są dobrze wykonane (szczególnie Lumia 930) i jeśli pracowałyby w oparciu o system Android to osiągnęłyby większy sukces. Jedynie smuci mnie to, że ponoć opierają się na smartfonie N9, który mnie się w ogóle nie podoba. Lepszym pomysłem byłaby wspomniana już wcześniej Lumia 930. Niemniej jednak bardzo liczę na to, że ta plotka okaże się prawdziwa, a Nokia planuje powrót na rynek mobilny i to w wielkim stylu.

Co sądzicie o tej plotce?

źródło: MyDrivers przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *