Istnieje sporo ciekawych smartfonów, które na swojej obudowie nie mają napisane Samsung, LG, HTC czy Sony. Ci na pozór mniejsi gracze na rynku mobilnych urządzeń, którzy pochodzą z Chin czy Indii często tworzą produkty wyróżniające się na tle konkurencji. Czasami jest to niezwykle mała grubość, a czasami nietypowe rozwiązania jak obracany aparat w Oppo N3. Tym razem jednak naszą uwagę przykuwa smartfon od firmy Gionee z potężną baterią.

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna w smartfonie jest bateria i równie istotna odpowiednia optymalizacja oprogramowania. Obecnie najnowsze flagowce mogą poszczycić się co najwyżej dwudniowym działaniem z dala od prądu i to w dodatku przy niezbyt obciążającym użytkowaniu. Producenci pracują nad wydłużeniem czasu działania, skupiając się ostatnio nad oprogramowaniem i specjalnymi funkcjami. Warto tutaj wspomnieć o trybie Stamina w urządzeniach Sony Xperia czy Ultra Power Saving Mode w Galaxy S5 czy Galaxy Note 4 od Samsunga. Indyjska firma Gionee poszła w drugą stronę i swój najnowszy smartfon wyposażyła w ogromny akumulator.

Gionee Marathon M3 to smartfon, który może poszczycić się baterią o pojemności aż 5000 mAh! Nic więc dziwnego, że nazywa się Marathon, bo z pewnością wygra każde zawody w długości pracy. Jak deklaruje producent, smartfon może wytrzymać do 32 godzin ciągłej rozmowy w sieci 3G, a w trybie czuwania nawet miesiąc. Oczywiście są to wyniki laboratoryjne, ale nawet jak będą o połowę niższe, to i tak zrobią wrażenie.  Tak duży akumulator wpłynął na wielkość samego urządzenia, bo obudowa Marathon M3 ma wymiary 144,5 x 71,4 x 10,4 mm, a całość waży około 200 gramów (180 g to waga bez baterii w środku).

Pod względem specyfikacji smartfon zajmuje miejsce w średnim segmencie. Ma na to wpływ 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD i układ MediaTek MT6582 z czterema rdzeniami 1,3 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Na wyposażeniu znalazło się też 8 GB pamięci na dane użytkownika, 8-megapikselowy aparat z tyłu i dwa sloty na karty SIM. Nie zabrakło też zestawu popularnych czujników, WiFi, GPS, radio FM i miejsca na dodatkową pamięć w formie karty microSD. Smartfon od Gionee pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Marathon M3 został wyceniony na około 210 dolarów i będzie dostępny w dwóch kolorach – białym i czarnym.

źródło: Gionee przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *