Jak zapewne doskonale pamiętacie, w połowie października Google zaprezentowało nam swoje nowe urządzenia. Największe emocje wzbudził Nexus 6, który przez jednych został przyjęty z wielkim entuzjazmem, a przez innych z nieco większą rezerwą. W sieci można znaleźć już jego pierwsze recenzje. Jednakże tym, na co zwykle czeka większość z nas tuż po premierze jest poznanie cen nowego sprzętu oraz pojawienie się możliwości jego zakupu.

Jakiś czas temu poznaliśmy kwotę, za jaką będzie można kupić Nexusa 6 w USA. W momencie, gdy pojawił się w amerykańskim Play Store jego cena wynosiła $649 za wersję 32 GB i $699 za wersję 64 GB. Dziś urządzenie ukazał się w europejskich sklepach Play Store. W Wielkiej Brytanii jego cena została ustalona na poziomie £499 (32GB) oraz £549 (64GB).

Cena Nexusa 6 / fot. play.google.com/store/devices
Cena Nexusa 6 w Google Play Store

 

Oprócz tego, Nexus 6 pojawił się także m.in. w niemieckim sklepie Google, dzięki czemu znamy już jego cenę w euro. I tak za wariant wyposażony w 32 GB pamięci trzeba zapłacić 649 euro, natomiast za wersję z 64 GB pamięci wewnętrznej zapłacimy aż 699 euro.

Wraz z pojawieniem się urządzenia w europejskich sklepach, Google zaprezentowało także nowe akcesoria do swojego phabletu. Są to dwa różne etui – Stand Folio Case wyceniony na $40 (£30) oraz Naked Tough Case, za którego trzeba zapłacić $35 (£25) .

Nexus 6 case
Nexus 6 case / fot. Google Play Store

 

Już wcześniej było wiadomo, że Nexus 6 to pierwsze z urządzeń z tej serii, które nie będzie wyróżniać się już atrakcyjną, bardzo niską ceną w porównaniu z flagowymi modelami innych producentów. Jak sądzicie, czy to wpłynie na słabszą sprzedaż tegorocznego Nexusa? Dajcie nam znać także, co myślicie o powyższych cenach.

 źródło: Google Play Store

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *