Microsoft zawładnie rynkiem urządzeń mobilnych? Kto wie, choć jak na razie to tylko bardzo daleko idące słowa, ale na pewno nie rzucone na wiatr. Nie można powiedzieć, że firma z Mountain View się nie stara, a wręcz przeciwnie. Po premierze Lumii 535 pojawiła się bardzo dobra informacja dla posiadaczy innych smartfonów, które działają w oparciu o Windows Phone 8. Będzie świetna aktualizacja!

Microsoft ponad miesiąc temu zaprezentował światu swoją nową wizję systemu operacyjnego, który ma połączyć wszystkie urządzenia. Choć najnowszy OS można już testować, to na finalną wersję będziemy jeszcze musieli trochę poczekać, bo premiera dla konsumentów będzie prawdopodobnie gdzieś w pierwszej połowie przyszłego roku. Dotyczy to nie tylko pecetowców, ale też użytkowników smartfonów z Windows Phone, gdzie „dziesiątka” jest obecnie w fazie testów. Jak się okazuje, Microsoft przygotował nie lada niespodziankę dla niemal wszystkich miłośników smartfonów Lumia. Każdy smartfon który obecnie działa pod kontrolą Windows Phone 8 na pewno otrzyma aktualizację do Windows 10.

Informacja jest potwierdzona, ponieważ pojawiła się na oficjalnym kanale Lumii w serwisie Twitter. To świetna informacja i działanie godne pochwały, bo wynika z tego, że nawet Lumia 520 otrzyma nową wersję „kafelków”. Dochodzi do tego jeszcze fakt, że w najbliższej przyszłości poznamy więcej urządzeń z rodziny Lumia z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows 10. Być może będzie to przyszły flagowiec Microsoftu – Lumia 940 – który był bohaterem jednego z naszych wcześniejszych wpisów.

Macie smartfon Lumia i czekacie na aktualizację?

źródło: Lumia (Twitter) przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *