Koniec tego roku to z pewnością czas, kiedy wiele urządzeń otrzyma lub już otrzymało aktualizację do najnowszej wersji systemu Google – Android 5.0 Lollipop. W kolejce jest jeszcze sporo smartfonów i tabletów wśród których jest chociażby Galaxy Note 4. Od premiery tego urządzenia na polskim rynku minął już niemal miesiąc, a od wczoraj krąży najnowsza aktualizacja. Jakie zmiany wprowadza?

Odpowiadając na jedno z częściej zadawanych pytań – To jeszcze nie aktualizacja do Lollipop’a. Ta z pewnością nadejdzie w najbliższej przyszłości i na pewno będzie ważyć więcej. Najnowsza paczka, która od wczoraj jest dostępna dla posiadaczy Galaxy Note 4 w Polsce zajmuje dokładnie 109,69 MB i jest dostępna w trybie Over-the-Air, czyli bezpośrednio na telefonie po podłączeniu go do Internetu. Aktualizacja przeznaczona jest dla egzemplarzy z oficjalnej polskiej dystrybucji, które mają w środku autorskiego Exynos’a od Samsunga. Najnowsza wersja systemu została oznaczona jako N910CXXU1ANK5.

Odpowiadając na kolejne pytanie (Jakie zmiany wprowadza aktualizacja?) możemy napisać nieco więcej. Dużo informacji pojawiło się w szczegółach aktualizacji, ale zostały one ujęte bardzo pobieżnie. Przede wszystkim poprawiono funkcje bezpieczeństwa, ale też wprowadzono szereg poprawek, co z kolei wpłynęło na usprawnienie stabilności i wydajności urządzenia. Przeglądając jednak opinie użytkowników w sieci, którzy dokonali już aktualizacji możemy dowiedzieć się nieco więcej. I tak pojawiły się wypowiedzi, że w wśród aktywnych aplikacji nie pojawia się już Muzyka Play, co wcześniej było problemem, nawet jeśli z tej aplikacji nie korzystaliśmy. Niektórzy wskazują także na poprawę szybkości wpisywania znaków w Hangouts, ale my nie zauważyliśmy znacznej poprawy – nadal widać spowolnienia i lekkie przycięcia podczas pisania i wysyłania wiadomości. Pojawiły się też głosy, że usprawniono pracę procesora, co z pewnością przełoży się na dłuższe działanie urządzenia na baterii. Jeśli wypatrzyliście jakieś inne zmiany, koniecznie dajcie znać w komentarzach. 

Dzięki Karol za info!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Nowa aktualizacja dla Samsunga Galaxy Note 4 w Polsce. To jeszcze nie Lollipop…”

  • chrum
    24 listopada 2014 at 15:51

    Wg mnie mam mniej zajętej pamięci RAM. Chyba też deczko mniej ucieka % baterii.

    • 24 listopada 2014 at 16:23

      Ja zauważyłem jeszcze nowy dźwięk klawiatury podczas pisania SMS’ów (wcześniej chyba był domyślnie wyłączony) i inny układ opcji przy wyborze powtarzania budzika.