Chyba już możemy powiedzieć, że na rynek urządzeń mobilnych wkroczył nowy gracz, który ma zamiar pokrzyżować plany innym producentom, podobnie jak zrobiły to Chińskie firmy. Mam na myśli niemiecką firmę Linshof, która właśnie zapowiedziała smartfon i tablet z bardzo dobrą specyfikacją i w bardzo atrakcyjnej cenie.

Firma Linshof zapowiedziała swój pierwszy smartfon Linshof i8 oraz tablet Linshof Performance Tablet. Oba urządzenia określane są jako „hi-endowe urządzenia w cenie średniej półki”, a sam wygląd wyróżnia się na tle innych tego typu sprzętów. Trzeba przyznać, że design jest oryginalny, a do tego dochodzi jeszcze obudowa wykonana z aluminium, która jest cienka. Oprócz wyglądu, także specyfikacja robi dobre wrażenie.

Linshof i8 ma zostać wyposażony w 5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLED o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Niestety na tą chwilę nie wiemy jakiej firmy procesor będzie zasilać smartfon, ale wiemy, że będzie to ośmiordzeniowa jednostka taktowana zegarem 2.1 GHz i wspierana przez 3 GB pamięci RAM. Do przechowywania plików posłużyć ma aż 80 GB pamięci wewnętrznej, więc możemy sądzić, że urządzenie nie będzie posiadać slotu na karty microSD. Do zdjęć posłużyć ma 13 Mpix aparat główny z sensorem Sony CMOS oraz przedni w rozdzielczości 8 Mpix. Bateria ma być o pojemności 3100 mAh. Po za tym i8 ma posiadać port HDMI 1.4 ze wsparciem dla 3D oraz łączność NFC i 4G, a całością zarządzać ma Android 5.0 Lollipop z nakładką Linshof UI.

Jeśli chodzi o Linshof Performance Tablet, to ten wyposażony ma zostać w 10-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli oraz baterię o pojemności 9000 mAh, która zapewnić ma ponad 9 godzin pracy. Reszta specyfikacji jest taka sama jak w smartfonie Linshof i8.

Linshof Performance Tablet
Linshof Performance Tablet / fot. Linshof

 

Ile przyjdzie nam zapłacić? Informacja prasowa podaje, że cena za smartfon wynosić będzie 380 dolarów, a za tablet 360 dolarów, co po przeliczeniu daje nam odpowiednio około 1275 i 1210 złotych, data premiery przewidziana jest na pierwszy kwartał 2015 roku. Tablet ma być dostępny w dwóch kolorach – czarnym i białym.

Wszystko pięknie ładnie. Wypasiona specyfikacja, wyróżniający się design oraz bardzo niska cena, to wszystko brzmi jak z bajki. Dlatego do tych zapowiedzi należy podchodzić z dystansem. Tym bardziej, że jest to nieznana dotychczas firma, która w dodatku facebookowe konto założyła dopiero 19 listopada. Co sądzicie o takim wyglądzie? I czy uważacie, że firma wypuści oba urządzenia w tak niskiej cenie?

źródło: Linshof przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “80 GB pamięci w smartfonie lub tablecie? Firma Linshof ma takie plany”

  • mikron
    9 grudnia 2014 at 20:20

    Fajny sprzęt. Liczę na to że pojawi się w sprzedaży w naszym kraju.