W połowie listopada informowaliśmy Was o tym, że HTC One M8 i M7 Google Play Edition mają zostać zaktualizowane do Androida Lollipop. Jak wiemy tak się nie stało, a update był przekładany aż dwa razy. Z pewnością użytkownicy tych modeli czuli się poszkodowani i zadawali sobie pytanie jak to możliwe, że ich urządzenie w wersji Google Play Edition nie dostało jeszcze aktualizacji, a inne urządzenia już ją posiadają? W końcu i oni się doczekali, bo właśnie dzisiaj rozpoczęła się aktualizacja dla HTC One M8 GPE.

Za pomocą mediów społecznościowych @moversi poinformował, że HTC dostało zielone światło od Google i jeszcze dziś rozpocznie aktualizację do Androida 5.0 Lollipop dla użytkowników One M8 Google Edition. Aktualizacja jest dostępna w trybie OTA, a my ze swojej strony zalecamy pobieranie przy włączonym Wi-Fi oraz przy naładowanej baterii przynajmniej w 50 procentach. Przypominamy też, że do każdego One M8 GPE aktualizacja może dojść w innym czasie, więc należy uzbroić się w cierpliwość i co jakiś czas sprawdzać dostępność.

Niestety tweet nie zawiera żadnych informacji odnośnie modelu HTC One M7 Google Edition, który także miał dostać Lollipopa w tym samym czasie co jego następca. Nie znaczy to jednak, że aktualizacji nie ma. Inne serwisy, powołując się na to samo źródło twierdzą, że flagowiec HTC też dostał aktualizację do najnowszej odsłony systemu od Google. Jeśli macie flagowca HTC z 2013 roku w wersji Google Play Edition to dajcie znać w komentarzach, czy dostaliście już Lollipopa.

Mimo tych wszystkich trudności, cieszy fakt, że producenci smartfonów próbują się „ścigać” w udostępnianiu najnowszej aktualizacji. Niewątpliwie dobrze to wróży na przyszłość. Może jedynie smucić to, że HTC One M8 dostał później Androida Lollipop niż na przykład Samsung Galaxy S5, czy LG G3. Zgodzę się z niektórymi, że tak być nie powinno.

źródło: @moversi (Twitter) przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *