Do targów CES 2015 został już tylko miesiąc, a do MWC w Barcelonie trzy miesiące. Właśnie na początku przyszłego roku producenci sprzętu elektronicznego zaprezentują podczas swoich konferencji najnowsze produkty, które mają wynieść ich na najwyższe tory. Na targach nie zabraknie z pewnością tych największych graczy, czyli Samsunga, LG, Sony, HTC i Microsoftu. Im bliżej tego wydarzenia to w sieci pojawia się coraz więcej przecieków odnośnie flagowców na 2015 rok. Właśnie mamy pierwsze zdjęcia i specyfikację prototypu tabletofonu Microsoft Lumia 1030.

Podobno firma Microsoft przygotowuje następce jednego z bardziej popularnych urządzeń z serii Lumia – Nokia Lumia 1020 – który zbiera jedne z lepszych opinii, biorąc pod uwagę aparat. Do sieci przedostały się pierwsze zdjęcia oraz częściowa specyfikacja nadchodzącego flagowca Microsoftu, czyli Lumia 1030. Chodzi o urządzenie o nazwie kodowej McLaren, które ostatecznie może pojawić się właśnie jako Microsoft Lumia 1030.

Jak wiemy, Lumia 1020 posiada dwucyfrową liczbę jeśli chodzi o rozdzielczość tylnego aparatu, bo wynosi ona 41 Mpix z technologią PureView. Najnowsze informacje mówią o tym, że dwucyfrowa liczba pozostanie, ale nie będzie to ta sama rozdzielczość, a jeszcze większa. Jeśli wierzyć plotkom, to Microsoft Lumia 1030 będzie mogła pochwalić się aparatem w rozdzielczości aż 50 megapikseli, najprawdopodobniej typu PureView. Oprócz podniesienia megapikseli mówi się także o tym, że tabletofon będzie posiadał większą matrycę aparatu, co jest z resztą zawsze mile widziane. Aparat nie będzie wspierany przez lampę ksenonową tylko czwartą generację diod LED.

Ale megapiksele to nie wszystko. Lumia 1030 będzie miała ponoć kilka dodatkowych asów w rękawie, tak aby stała się najlepszym smartfonem do robienia zdjęć. Cokolwiek to znaczy, możemy być niemal pewni, że tak w dużej mierze będzie. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć na nadchodzących wielkimi krokami targach MWC 2015, które odbędą się w marcu w Barcelonie, gdzie to Amerykanie mają pokazać Lumie 1030. Na dole możecie zobaczyć zdjęcia prototypu – urządzenia o nazwie McLaren. Co sądzicie o tych doniesieniach? Podoba Wam się taki wygląd?

Aktualizacja:

Mamy złą wiadomość dla tych co szykowali się na zakup Lumia 1030. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że urządzenie to, które było w fazie prototypu w ogóle nie będzie. Firma Microsoft postanowił porzucić projekt. Dla fanów zostaje jedynie czekać, jak gigant z Redmond postanowi kontynuować to co rozpoczął.

źródło: WMPowerUser przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Pierwsze zdjęcia i specyfikacja Microsoft Lumia 1030 wyciekły do sieci (aktualizacja)”

  • Przemoemo
    1 grudnia 2014 at 17:14

    W styczniu jest chyba CES, a MWC w lutym.

  • Adam
    5 grudnia 2014 at 20:13

    Hahahahaha WP się kończy