Asus jakiś czas temu rozszerzył swoją ofertę za sprawą trzech smartfonów. Byłem na ich polskiej premierze i muszę przyznać, że pod kilkoma aspektami mnie zaciekawiły. Przede wszystkim modele niezależnie od wielkości ekranu czy obecności modemu LTE zamykają się w tysiącu złotych, a ZenFone 4 to naprawdę dobry wybór, gdy do wydania mamy nie więcej niż 500 złotych. Wszystkie mają w sobie procesor Intela i niezły stosunek ceny do tego co oferują. Asus poinformował dzisiaj, że do rodziny ZenFone’ów dołącza jeszcze jeden model – ZenFone 5 w wersji dualSIM.

Patrząc na sytuację smartfonów z obsługą dwóch kart na naszym rynku jest lepiej, ale nadal tych modeli brakuje. Cieszy fakt, że pojawiają się flagowe modele w wersji dual jak chociażby Xperia Z3, bo o Galaxy Note 4 czy HTC One M8 możemy tylko pomarzyć. Dobrze się dzieje, że więksi producenci coraz częściej sięgają po konstrukcje na dwie karty SIM, czego przykładem jest właśnie tajwańska firma Asus. Zazywczaj na sklepowych półkach spotykamy smartfony od firmy GoClever, Pentagram czy MyPhone, które pozwalają korzystać z dwóch numerów telefonu, ale będzie też ZenFone 5.

Nowy model ZenFone’a, oznaczony symbolem A501CG-2C494WWE, posiada możliwość obsługi dwóch kart SIM. Dzięki tej funkcji smartfon może np. pełnić zarazem rolę telefonu prywatnego i służbowego. Dzięki przyjaznemu, autorskiemu interfejsowi nowy ZenFone 5 inteligentnie zarządza obsługą dwóch kart SIM – za każdym razem pyta się, z którego numeru chcemy zadzwonić i za pomocą którego numeru odebrać połączenie.

– czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym

Asus ZenFone 5 poza obsługą dwóch kart SIM może także pochwalić się całkiem mocną specyfikacją. Sercem tego modelu jest dwurdzeniowa jednostka Z2560 od Intela, która pracuje z częstotliwością 1,6 GHz i współdziała z 2 GB pamięci RAM. Na 5-calowym ekranie w rozdzielczości HD jest prezentowany Android 4.3 Jelly Bean, ale można go zaktualizować do KitKata. W środku znajdziemy też 16 GB przestrzeni na dane, a także baterię o pojemności 2110 mAh, która według producenta pozwoli nawet na 18,5 godziny ciągłej rozmowy. Smartfon waży 145 gramów i wspiera HSPA+, co umożliwi pobranie danych z maksymalną prędkością 42 Mbit/s.

Napewno interesuje Was cena. No to jak, ile smartfon o takich parametrach może kosztować? Okazuje się, że kwota, którą przyjdzie nam zapłacić nie jest wygórowana, bo smartfon został wyceniony na 799 złotych. Co ciekawe, można go już zakupić, a w pierwszej kolejności trafił do oferty sklepu Euro.

źródło: informacja prasowa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *