Można by zapytać – Dlaczego tyle to trwało? Choć o smartfonie BlackBerry Classic już wiemy niemal wszystko, wiemy jak wygląda i co skrywa pod obudową, to dopiero teraz kanadyjski producent wykonał ten ostatni krok i oficjalnie zaprezentował swoje najnowsze dzieło. Eksperyment z BlackBerry Z10 niezbyt się udał, dlatego producent postanowił powrócić do fizycznej klawiatury QWERTY, która jest domeną wszystkich smartfonów BlackBerry. 

BlackBerry Classic to jeden z dwóch smartfonów, które mają przypomnieć, co w tych urządzeniach jest najważniejsze. Jest to oczywiście klawiatura pod ekranem z fizycznymi klawiszami w układzie QWERTY, która jest wielbiona przez największych sympatyków firmy. Zarówno BlackBerry Passport o nietypowym, niemal kwadratowym kształcie jak i model Classic zostały wyposażone w klasyczną klawiaturę. Ten drugi, czyli BlackBerry Classic nareszcie ujrzał światło dzienne i jest niejako powrotem do przeszłości, tej dobrej przeszłości.

Można powiedzieć, że BlackBerry Classic stanowi pewne udoskonalenie modelu Bold 9900, o czym też wspomniał producent w oficjalnym komunikacie prasowym. Ekran w „Klasyku” ma 3,5-calową przekątną, wyświetla obraz w rozdzielczości HD, a całość zabezpieczona jest przez Gorilla Glass 3. generacji. Głównym układem jest Snapdragon S4, który pracuje z częstotliwością 1,5 GHz, a obok tego znalazło się miejsce dla 2 GB pamięci RAM. Mamy też 16 GB pamięci wewnątrz telefonu (rozszerzalną o dodatkowe 128 GB za pomocą microSD) i 8-megapikselowy aparat  z diodą LED umieszczony na błyszczącym elemencie z napisem „Classic”. To co jednak stanowi prawdziwą przewagę nad modelem Bold to trzykrotnie szybsza przeglądarka internetowa, większa przestrzeń robocza, o połowę wydajniejsza bateria i najnowszy system BlackBerry OS 10 z dostępem do aplikacji z BlackBerry World i Amazon Appstore. 

BlackBerry Classic / fot. BlackBerry
BlackBerry Classic / fot. BlackBerry

 

BlackBerry trafił już do oferty operatorów w Stanach, ale jest też dostępny w BlackBerry Shop i Amazonie. Jego oficjalna cena wynosi 449 dolarów. 

źródło: BlackBerry  (informacja prasowa)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “BlackBerry Classic oficjalnie pokazany światu. Wreszcie!”

  • tomekk33 .
    19 grudnia 2014 at 17:05

    Ciekawe za jaką cenę u nas będzie