Kolejny dzień targów w Las Vegas powoli dobiega końca. Poznajemy coraz to bardziej interesujące sprzęty. Czas, abyście dowiedzieli się o kolejnych nowościach jakie pojawiły się dzisiejszego dnia. Firma Alcatel właśnie zapowiedziała kilka nowych urządzeń z rodziny POP. Rodzina składa się z trzech smartfonów i jednego tabletu. Niestety niczym szczególnym się nie wyróżniają.

Trzy nowe smartfony zostały nazwane jako Alcatel POP 2, a rozróżnić je będzie można po wielkości ekranu. Na początku zajmiemy się najmocniejszym urządzeniem wśród wszystkich urządzeń zaprezentowanych na konferencji przez Alcatel. Alcatel POP 2 5 – bo o nim mowa – charakteryzuje się 5-calowym wyświetlaczem w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli. Mózgiem smartfona jest czterordzeniowa jednostka Snapdragon 410 (64-bit) taktowana zegarek 1,2 GHz. Niestety nie została podana ilość pamięci RAM, ale przypuszczam, że będzie to 1 GB. Jeśli faktycznie będzie to cyfra jeden to na miejscu producenta też bym się wstydził i bym nie podawał takiej informacji. Ale do rzeczy. Na szczęście w tym modelu znajduje się Android 5.0 Lollipop, co o pozostałych modelach powiedzieć nie można. Telefon posiada także 8-megapikselowy aparat z tyłu i 2-megapikselowy z przodu, moduł LTE Cat. 4 i baterię 2500 mAh.

Alcatel Pop 2 5 / fot. AndroidCentral

Kolejny smartfon już tak „dobrej” specyfikacji nie ma. Alcatel POP 2 4.5, jak sama nazwa wskazuje, posiada 4,5-calowy ekran, a jego rozdzielczość to zaledwie 480 x 854 pikseli. Pod maską znajduję się ten sam procesor jaki znajdziemy w większym wariancie. Jeśli chodzi o rozdzielczość aparatów, to jest to 5 Mpix (tył) i 0,3 Mpix (przód). Całość pracować będzie na Androidzie 4.4 KitKat i baterii o pojemności 2000 mAh. POP 2 4.5 jest dostępny w wersji Dual SIM i obsługuje LTE Cat. 4.

Alcatel Pop 2 4.5 / fot. AndroidCentral

Ostatni przedstawiciel smartfonów z rodziny POP to Alcatel POP 2 4. W tym modelu producent zdecydował się umieścić 4-calowy ekran w rozdzielczości 480 x 800 pikseli, która wspierana jest także przez 64-bitowy, czterordzeniowy Snapdragon 410 o taktowaniu 1.2 GHz. Tak samo jak POP 2 4.5, tak też POP 2 4 wyposażony jest w 5 Mpix aparat główny i przedni w rozdzielczości VGA, w baterię 2000 mAh, slot na dwie karty SIM (Dual SIM) i LTE Cat. 4. Android w tym modelu występuje w wersji 4.4 KitKat.

Alcatel POP 2 4 / fot. AndroidCentral

Do każdego smartfona jest też dedykowane etui Color covers i FlipCover w różnych kolorach.

Ostatnią nowością Francuzów jest tablet Alcatel POP 10. Wyposażony został w 10-calowy ekran (nie znana jest rozdzielczość). Sam tablet jest stosunkowo smukły, bo ma 7,9 mm grubości i waży 400 gramów. Pod maską znajduje się czterordzeniowy procesor nieznanego producenta i 8 GB pamięci wbudowanej. Ilość pamięć RAM także nie jest znana. POP 10 posiada dwa aparaty – główny 8 Mpix i przedni 2 Mpix. Warto dodać, że urządzenie wspiera połączenia głosowe i oferuje łączność LTE Cat. 4. Tablet można bardzo prosto przekształcić w laptop doczepiając do niego klawiaturę.

Alcatel POP 10 / fot. AndroidCentral

Niestety i w tym przypadku informacje odnośnie dostępności i ceny wszystkich urządzeń nie zostały ujawnione. Patrząc jednak na specyfikację, cena nie powinna być zbyt wysoka.

źródło: Alcatel przez AndroidCentral, PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *