Rodzina Galaxy od Samsunga jest już dosyć pokaźna. Mimo to wciąż się rozrasta, dzięki czemu mamy w czym wybierać. Znajdziemy w niej zarówno smartfony, tabletofony, i tablety – budżetowe, ze średniej półki i te z najwyższej jakimi są flagowce. Do grona jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie serii Galaxy, trafił właśnie Samsung Galaxy Grand Max, który został zaprezentowany za naszą wschodnią granicą.

Na kontynencie Azjatyckim, swojej premiery doczekał się smartfon Samsung Galaxy Grand Max. Zaprezentowany w Korei Południowej smartfon wyróżnia się 5,25-calowym wyświetlaczem w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, która wspierana jest przez czterordzeniowy procesor – prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 410 i 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Galaxy Grand Max posiada 16 GB pamięci wbudowanej , którą będzie można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Na tylnej obudowie znalazł się aparat w 13 Mpix rozdzielczości z lampą błyskową LED, a na przodzie 5 Mpix aparat z szerokim, 120-stopniowym kącie widzenia, idealny do robienia selfie. Smartfon obecnie pracuje w oparciu o KitKata i miejmy nadzieję, że szybko się to zmieni za sprawą aktualizacji do Lollipop. Energi dostarczy bateria o pojemności 2500 mAh. Jeśli chodzi o parametry zewnętrzne to Galaxy Grand Max mierzy 146 x 74.8 x 7.9 mm i waży 161 gramów.

Podczas prezentacji Koreańczycy nie zdradzili, czy planują wypuścić smartfon na inne rynki. Wiemy natomiast ile Grand Max kosztuje w Korei. Cena ustalona została na 319000 KRW, co daje około 290 dolarów (1055 zł).

źródło: SamsungTomorrow przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *