Trzeba przyznać, że firmy zajmujące się produkcją złotych urządzeń coraz bardziej wkraczają na rynek. W ostatnim czasie mieliśmy okazję zobaczyć kilka wersji smartfonów wykonanych ze złota. Do grona Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy Alpha i Galaxy Grand 2 dołączają kolejne dwa najnowsze flagowce od firmy Apple.

Chińska firma NavJack, oferuje pozłacaną wersję flagowca od Apple, zarówno iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Oba iPhoney zostały pokryte prawdziwym, 24-karatowym złotem i są dostępne w edycji limitowanej. Jak widać na zdjęciach, tył obudowy posiada fakturę małych kwadratów jak coś na wzór szachownicy. Boki, w raz z przyciskami, także pokryte zostały złotem. Tak samo jak przycisk pod ekranem. Mnie się bardzo podoba takie wykończenie. Ogólnie całość mnie się bardzo podoba. Tak na marginesie, iPhone 6 jest pierwszym urządzeniem od Apple, którego wygląd do mnie przemawia. Poprzednie modele jakoś większego wrażenia na mnie nie zrobiły. Wybaczcie.

Firma NavJack dodała także do przedniego panelu szkło Gorilla Glass 3, aby jeszcze bardziej wzmocnić urządzenie na zarysowania i upuszczenia. Co do podzespołów jakie znajdują się pod tą ładną, złotą obudową pozostały bez zmian. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup, to jego złoty iPhone zostanie umieszczony w specjalnym pudełku, który różni się od tych standardowych opakowań dostarczanych przez amerykańską firmę.

Niestety cena nie została jeszcze ujawniona. Ale możemy być pewni, że będzie bardzo, ale to bardzo drogo. W końcu to iPhone, który już w dniu premiery osiągał wysokie ceny i które powodowały łapanie się za głowę. No ale poczekajmy na oficjalną cenę. Jeśli się pojawi zaktualizujemy wpis.

Ale to jeszcze nie wszystko. Inna firma, a dokładnie Brikk, oferuje także luksusową wersję iPhone 6 i 6 Plus. Edycja nosi nazwę Diamond Select i dostępna będzie w trzech różnych wariantach, które wykonane będą z 24-karatowego żółtego i różowego złota. Poza tym firma oferuje również wersję pokrytą 12,8-karatowymi diamentami, które zajmują skrajne miejsca obudowy oraz logo Apple.

iPhone 6 edycja Diamond Select
iPhone 6 edycja Diamond Select / fot. BusinessWire

 

Jeśli chodzi o ceny u tego producenta to za iPhonea 6 pokrytego diamentami trzeba zapłacić 42,995 dolarów, a za iPhone 6 Plus, w tej samej wersji, 56,995 dolarów. Warto dodać, że producent dodaje rok gwarancji oraz certyfikat autentyczności. Propozycja od firmy Brikk w ogóle mnie się nie podoba.

iPhone 6 z 12.8K diamentami
iPhone 6 z 12.8K diamentami / fot. BusinessWire

 

A jak Wasze wrażenia? Podobają Wam się takie wersje iPhoneów?

źródło: Pixnet, BusinessWire przez GSMArena, GSMDome

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *