Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Samsung podczas konferencji w Malezji, na której odbyła się premiera Galaxy A3 i Galaxy A5, pokazał nieoficjalnie najmocniejszego przedstawiciela serii A, czyli Galaxy A7. Wtedy jeszcze nie poznaliśmy całej specyfikacji. Dzisiaj mamy przyjemność przekazać Wam informację, że Koreańczycy właśnie oficjalnie zaprezentowali Galaxy A7, a co za tym idzie, wiemy o nim już wszystko.
Po kilku tygodniach przecieków i plotek na temat Samsunga Galaxy A7, wreszcie doczekaliśmy się jego premiery. Na wstępie od razu powiem, że jest on wyposażony w najlepsze podzespoły jeśli chodzi o serię Galaxy A. Ale do rzeczy.
Chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że Galaxy A7 posiada metalową obudowę, której nie można zdejmować (obudowa unibody), podobnie jak w Galaxy A3 i A5. Ta seria od Samsunga, między innymi tym się właśnie wyróżnia od innych urządzeń Galaxy. Jeśli jesteśmy przy obudowie to warto wspomnieć, że smartfon jest bardzo smukły, bo ma 6,3 mm grubości, co czyni go najsmuklejszym smartfonem w ofercie koreańskiej firmy (Galaxy A5 ma 6,7 mm). Wysokość i szerokość wynosi natomiast 151 x 76,2 mm, a waga to 141 gramów.
Reszta podzespołów się potwierdza. Galaxy A7 posiada 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD (a nie jak wcześniej zakładano FullHD), który został wykonany w technologii Super AMOLED. Smartfon posiada w zależności od wersji 32-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Exynos 5430 (single SIM) lub 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615 (dual SIM). Obie wersję posiadają 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 64 GB oraz baterię o pojemności 2600 mAh. Moje obawy odnośnie baterii mogliście przeczytać w ostatnim artykule dotyczącym Galaxy A7 – tutaj, więc w tym wpisie moje spostrzeżenia sobie już daruje.
Galaxy A7 posiada podstawowy aparat w rozdzielczości 13 Mpix z autofokusem, lampą błyskową LED i możliwością „kręcenia” filmów w 1080p. Do zdjęć selfie mamy do dyspozycji aparat 5 Mpix. Smartfon pracuje w oparciu o… Androida 4.4.4 KitKat, co dla mnie jest trochę nie na miejscu. Mam nadzieję, że Galaxy A7 bardzo szybko dostanie aktualizację do 5.0 Lollipop, bo w mojej opini właśnie z taką wersją powinien zostać zaprezentowany. Za komunikację odpowiada Wi-Fi w standardzie b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS (A-GPS + GLONASS), NFC, port microUSB 2.0 oraz gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm. Urządzenie posiada dosyć sporo czujników, w tym akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła, czy czujnik RGB.
Samsung Galaxy A7 wyceniony został na 509 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje nam około 2180 złotych. Dużo, mało? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami.
Aktualizacja:
Jak się okazało Samsung popełnił błąd podając na swojej stronie internetowej informację na temat rozdzielczości w Galaxy A7. W rzeczywistości smartfon posiada wyświetlacz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), a nie HD. Samsung już poprawił ten błąd w swoich opublikowanych dotąd zdjęciach, infografikach itp., oraz wszędzie tam, gdzie opublikował błędną informację, na przykład w portalach społecznościowych. My w ostateczności możemy się tylko cieszyć, że jest to jednak FHD. Niżej możecie zobaczyć zdjęcie, na którym A7 ma już w specyfikacji ekran FHD.
źródło: SamsungTomorrow przez SamMobile
Galaxy A7 cena
Galaxy A7 specyfikacja
metalowy smartfon
Premiera Samsung Galaxy A7
Samsung Galaxy A7
Smartfon Samsung z metalową obudową
Specyfikacja Galaxy A7
9 replies on “Samsung Galaxy A7 już oficjalnie. Znamy pełną specyfikację oraz cenę (aktualizacja)”
Niby THE BEST …a i tak słabszy od Alpha’y (filmy kreci tylko w 2k, procki słabsze a do tego brak czujnika bicia serducha)
Jedyny plus – slot na karty pamieci
Pamiętajmy, że jest to seria ze średnimi urządzeniami. Nie mogą mieć wszystkich bajerów, co flagowce.
Niby tak ale Alpha też taka była…. Tymczasem w anitutu mam na Alfie 50700pkt a na Note4 51300 Oba modele mam z Exynosem
Wiadomo jak to jest z benchmarkami, nie pokazują prawdziwej wydajności, a tylko „cyferki”. Jak w Galaxy A będzie dobrze zoptymlizowana nakładka to będzie pracował bardzo płynnie.
Jak dla mnie może być. Mam note 3 i jakoś po początkowej zajawce obchodzę się bez rysika – a metalowa puszka przydałaby się bardzo. Tylko telewizor jak rozumiem słabszy? Szkoda też, że nikomu nie chce się podawać ile to jest to „szkoda, że nie full HD” – wszystkie inne cyferki są, a tego nie ma. 1366×768 ? Tyle co note 2? Za te wszystkie fikuśne skróty w stylu WQHD powinno się strzelać do producentów 😛 – Zwykły konsument zgubił się w tym, pewnie gdzieś pomiędzy VGA i SVGA.
Jest to 1280 x 720 pikseli. Przy takiej klasie smartfona mniej nie może być.
Zazwyczaj podajemy ilość pikseli, ale przy tych popularnych wystarczy tylko nazwa. FullHD to oczywiście 1920 x 1080, a HD to 1280 x 720. Podobnie jest z VGA, ale jak jest WQXGA to wtedy zaczynają się schody dla niektórych 😉
usb typu c czy mi się tylko wydaje?
Bardzo możliwe. Dowiemy się 😉