Premiera Samsunga Galaxy Note Edge, jak zapewne wiecie, odbyła się w w ubiegłym roku w Niemczech podczas targów IFA. Na początku mówiono, że smartfon będzie dostępny tylko w wybranych krajach, a w pierwszej kolejności pojawi się na rynku azjatyckim. Na szczęście okazało się, że trafi on także do kilku innych krajów na Starym Kontynencie. Smartfon jedyny w swoim rodzaju, zaskakujący swoim wyglądem doczekał się także premiery w Polsce i do elektromarketów ostatecznie trafił w styczniu. Od oficjalnej premiery minęło już kilka miesięcy i w końcu doczekaliśmy się pierwszych wyników sprzedaży.

Według południowokoreańskiej publikacji Dt, Samsung sprzedał 630 tysięcy sztuk Galaxy Note Edge. Jest to co prawda niewielka część całkowitej sprzedaży serii Galaxy Note, bo trzeba zaznaczyć, że Galaxy Note 4 tylko w pierwszym miesiącu trafił do ponad 4,5 mln klientów. Liczba sprzedanych egzemplarzy Note Edge pokazuje jednak, że ludzie szukają czegoś nowego. Niewątpliwie jest to sygnał dla innych producentów, ale również dla samego Samsunga, że należy szukać, kombinować i odchodzić od stereotypów.

Od samego początku było wiadomo, że Galaxy Note Edge nie będzie rekordzistą, biorąc pod uwagę sprzedaż. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że smartfon jest dostępny w dużo mniejszej ilości niż Galaxy Note 4 i nie jest osiągalny we wszystkich krajach. Doskonale widać to na przykładzie naszego kraju, gdzie dopiero w styczniu smartfon oficjalnie trafił do elektromarketów w Polsce. Kolejną rzeczą, która na pewno wywarła wpływ na decyzję o zakupie była cena smartfonu. Trzeba przyznać, że 3499 złotych to całkiem spora kwota, ale jak to się mówi – innowacyjne rozwiązania swoje kosztują. Czy będzie milion? Będzie, ale może minąć jeszcze kilka miesięcy zanim o tym poinformujemy. Ci, którzy byli zainteresowani tym urządzeniem już zapewne go kupili.

Południowokoreańska firma widząc w miarę dobrą sprzedaż Galaxy Note Edge może śmiało wypuścić też zagiętą wersję Galaxy S6, o której coraz więcej się słyszy. Takie zagranie Samsunga wydaje się bardzo prawdopodobne, ale czy tak się stanie, dowiemy się dopiero 1 marca w Barcelonie na MWC 2015.

A jak zakrzywiony ekran w Galaxy Note Edge sprawdza się w praktyce? Przypominamy o recenzji tego smartfon, która od kilku dni jest już na galaktycznym.

źródło: Dt przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *