Niektóre smartfony wyróżniają się wyśróbowaną specyfikacją, inne aparatem lepszym niż niejednym profesjonalnym kompakcie, a jeszcze inne w miarę niską ceną w stosunku do tego, co oferują. Są też takie urządzenia, gdzie ponad wszystko postawiono sobie baterię. Zapewne pamiętacie takie smartfon jak Pentagram Monster X5, gdzie w zestawie były dwie baterię o pojemności 3000 i 6000 mAh. Podobną drogą poszedł Lenovo ze swoim nowym smartfonem. 

Póki żaden producent nie wymyśli technologii, która pomoże znacznie zwiększyć żywotność baterii przy jednoczesnym pozostawieniu smartfonu w miarę poręcznym, będziemy zmuszeni do ładowania urządzenia każdego wieczoru bądź korzystania z zewnętrznych akumulatorów. Czasami pojawiają się nietypowe smartfony z bateriami jak w tabletach, ale często wyglądają jak dosyć topornie (jak wspomniany Monster X5 z włożoną baterią 6000 mAh). Lenovo w swoim nowym smartfonie zmieściło całkiem pojemny akumulator, nie zwiększając jakoś bardzo jego wymiarów.

Lenovo P70 jest 5-calowym smartfonem, gdzie zamontowano litowo-polimerową baterię o pojemności 4000 mAh. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie ma 8,9 mm grubości, więc przy takim „agregacie” w środku to bardzo pozytywny rezultat. Producent chwali się, że smartfon w trybie czuwania potrafi przetrwać 34 dni, ale czas czuwania jest tak istotny jak spalanie benzyny przez samochód, gdy ten stoi cały czas w garażu. Nie mniej, P70 z dala od prądu powinien przetrwać 2-4 doby w zależności od obciążenia i preferencji użytkownika, tak myślę.

Pozostała charakterystyka smartfonu obejmuje wspomniany już 5-calowy ekran HD, ośmiordzeniową jednostkę MediaTek MT6752, która „kręci się” do 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM i 16 GB przestrzeni na dane. Jest też obecny 13-megapikselowy aparat z Auto Focusem i diodą LED, przednia kamerka 5 Mpix i dwa miejsca na kartę SIM w standardzie micro.

Najgorszą w tym przypadku informacją jest ta dotycząca dostępności. Jak to już bywa w przypadku smartfonów Lenovo, nie znajdziemy ich w Polsce i póki co trafi do sprzedaży tylko w Chinach. Zainteresowani zakupem muszą przygotować około 200 euro.

źródło: Lenovo, GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Lenovo P70 – mało jest smartfonów z tak ogromną baterią”

  • Miszkurka2000
    11 lutego 2015 at 11:01

    Mało informacji ale podoba mi się.